Erken seçim istedi.. Uyumak makul ölçüler dışında israftır

0

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanlarıyla bir araya geldi. “Dodurga seçiminden Türkiye ölçeğine bir başarı hikayesi taşımaya çalışıyorlar.” diyen Davutoğlu, şunları söyledi:

“Çok basit o zaman Sayın Erdoğan; madem Dodurga bir ölçüdür, o zaman biz erken seçim diyoruz, hemen seçim diyoruz. Buyurun seçim sandığını getirin, görelim bakalım. En geç gelecek sene itibariyle seçim olacağını düşünürseniz, en fazla 10 ayımız var. Bu 10 ayı öylesine değerlendirmek zorundayız ki çocuklarımız, torunlarımız rahat edebilsinler. Bu 10 ayda durmak yasaktır, uyumak makul ölçüler dışında israftır.

Önümüzdeki bir yıl, Türkiye’nin önündeki 20-30 yılı şekillendirecek bir yıldır. Cumhuriyetin ikinci yüzyılına nasıl gireceğimizi bu sene bizim performansımız belirleyecek. Onların gitmesi mukadderdir, mesele gelecek olanın kimler olacağıdır. Gelecek olanın Gelecek Partisi olması için sizin durmadan, dinlenmeden, uyumadan çalışma döneminiz başlıyor. Hepiniz için bu bir seferberlik ilanıdır.

Halktan kopmuş otoriter rejimler bir propaganda makinesi işletmeye başlar ve onunla halkı uyutmaya çalışır. Bugünkü iktidar halkı bir olmayan müjdelerle, bir de dini değerleri kullanarak uyutuyor. Biz manevi değerlerimizi, milli değerlerimizi halkımızın uyanması için kullanacağız, uyutulması için değil. Uyandıracağız bu halkı! Ayağa kaldıracağız bu halkı! Haftalarca milleti sanki teröre karşı bir mücadele veriyormuş gibi milleti uyutanlar, Madrid’de Biden ile 1 saat 15 dakika görüşebilmek için bütün iddialarından vazgeçtiler.

Nasreddin Hoca’nın umut satması gibi her gün bir rezerv buluyorlar. En son başkente belediye başkanlığı yapmış bir siyasetçi de jelibon rezervi buldu! Millet ekmek arıyor ekmek! Bir ekmek rezervi bulun bir yerde de onu görelim. 28 Şubat aklıdır bu. Zulümler devam ederken, ‘Türkiye’de büyük bir icat bulundu’ diye kendi kendine çalışan bir makine icat etmişlerdi, günlerce gazetelere reklam vererek.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz