Erken seçime hazırız, millet ilk seçimde bunları evlerine gönderecek..

0

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası Başkanı ile Hazine ve Maliye Bakanı’nın değişmesine ilişkin konuştu. “Merkez Bankası Başkanı’nı ve bakanı değiştirdiler, hayırlı olsun. Ama uçak eski, metal yorgunu. Yardımcı pilotları değiştirdiler ama kaptan eski. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.” diyen Öztrak, halkın erken seçim istediğini savundu.

“Bu beceriksizleri, bu liyakatsizleri millet artık istemiyor. Ne yaptıklarını gördü, notlarını verdi. Bir an önce önüne sandık gelsin diye bekliyor. Biz erken seçime hazırız. Millet ilk seçimde bunları evlerine gönderecek.” diyen Öztrak, AK Parti’nin “Adalet, üretim, hakça paylaşmak” sözcüklerini kullanmaya başladığını ama bu sözlerin CHP’ye ait olduğunu söyledi.

Öztrak, şöyle devam etti: “2018 yılında ekonomi masasını kurduk. 2018’den öncede burada gördüğünüz adalet, üretim, hakça paylaşmak sözcüklerini o gün de kullandık seçimlerden önce, bugün de kullanıyoruz. Ama bakıyorm bugün birileri bizimle beraber bu sözcükleri kullanmaya başladı. ‘Adalet’ diyorlar meydanlarda… Geçmiş olsun. 18 yıldır ne yapıyordunuz? ‘Üretim’ diyorlar, 18 yıldır üretim neredeydi? Alıyordunuz dışarıdan sıcak parayı, şişiriyordunuz ekonomiyi. ‘Hakça paylaşalım kimse dışarda kalmasın’ diyorlar. Havuz müteahhitlerinin haline, şu bütçenin haline bakın! Adamlara dolarla garantiyi verdiniz, tıkır tıkır paralarını ödüyorsunuz ama vatandaşa bir şey yok. Biz ‘istikrar’ diyorduk, şimdi bunlar da ‘istikrar’ demeye başladılar. Baktım; üç ayağı varmış programlarının. Fiyat istikrarı, finansal istikrarmış, 18 yıldır neredeydiniz? Kurbağanın gözü patladı. Şimdi kalkıp da bizim söylediklerimizi söyleyerek bu işleri çözebilmek mümkün değildir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz