EYOF Erzurum’da başlıyor; ‘kardan sokak’ bile yapıldı

0
eyof
eyof

Erzurum’da yapılacak 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) yarın başlıyor. 11-18 Şubat tarihlerinde 9 farklı branşta madalyaların dağıtılacağı EYOF 2017’nin açılış seremonisi, 12 Şubat Pazar günü gerçekleşecek.

Kazım Karabekir Stadyumu’nda düzenlenecek EYOF 2017 Erzurum’un açılış seremonisi, halka açık ve ücretsiz olacak. Çeşitli etkinlikler ve sürprizlerin olacağı tören, saat 19:30’da başlayacak. Vatandaşlar, saat 17.00’den itibaren tören alanına giriş yapabilecek.

EYOF için Atatürk Üniversitesi’nde de EYOF Sokağı yapıldı. Gençlik ve Bilim Anıtı’nda yer alan EYOF Sokağı’nın açılışı 13 Şubat Pazartesi günü saat 18.30’da gerçekleşecek ve 13-18 Şubat tarihleri arasında halka açık olacak.

Erzurum kültürünü yansıtan tarihi Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Saat Kulesi, eski Erzurum evleri, kalenin surları, çeşmeler ve hamam gibi eserlerin bulunduğu ‘kardan sokağı’ kardan yapan heykel bölümünün öğrenci ve öğretim üyeleri vardiyalı olarak gece gündüz demeden çalıştı.

Kültürümüzü temsil eden sokağın yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, oyunlar boyunca misafirlerin güzel vakit geçirmesi için Atatürk Üniversitesi EYOF Sokağı’nda sıcacık bir ortam hazırladıklarını söyledi.
Çomaklı, “Erzurum’u yansıtan bakır işlemesinden ehramına, Oltu taşından cağ kebabına, birçok yöresel ürünün yer alacağı ve birbirinden renkli etkinliklerin düzenleneceği sokağımızda ayrıca, EYOF Çarşısı, Kardan Erzurum Sokağı, Kar ve Buz Heykel Sergileri, Atölye çalışmaları, Buz Tırmanışı, Tanıtım Standları, Halk Dansları Gösterileri, Havai Fişek ve Işık Gösterileri ile Konserler yer alacak. Bu coşkuyu birlikte yaşayalım diye tüm halkımızı açılış etkinliklere davet ediyorum.” dedi.

 

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz