Farkında olmasak da vücuda zarar veren alışkanlıklar!

0
Rabia Güner

Bazen alışkanlıkları gözden geçirmek gerekir. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için farkında olmasak da vücuda zararlı olan bazı alışkanlıkları derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Farkında olmadan devam ettirdiğimiz alışkanlıklar yavaş yavaş vücuda zarar verebilir. Peki, nedir bu alışkanlıklar? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Sıcak yemekleri soğuması için bırakmak

Kremalı Makarna Tarifi, Nasıl Yapılır?(Resimli Anlatım) - Yemek.com

Sıcak yemekleri soğuması için bırakma alışkanlığı zararlı bir alışkanlıktır. En sağlıklısı yeni pişirilen yemekleri buzdolabına koymaktır. Çünkü 4 ila 60 derece sıcaklıklarda bakteriler hızla ürer. Fakat yemekleri piştikleri anda soğuması için buzdolabına koyarsanız, bakteri riskini önlemiş olursunuz.

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra bu gibi alışkanlıkları gözden geçirerek, vucüt sağlığınızı daha iyi koruyabilirsiniz.

Her gün peeling yapmak

PEELING NEDİR? NEDEN GEREKLİDİR VE EN İYİ PEELING ÜRÜNLERİ NELERDİR? |  Makyaj Trendi

Her gün peeling yapmanın cilt sağlığı için oldukça ideal olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bu sanılanın aksine uzun zamanda zararlı olan bir alışkanlıktır. Üstelik cilt bakımının bu kadar gündemde olduğu bir dönemde buna daha çok dikkat etmeliyiz.

Çünkü çeşit çeşit ürün var. Her yaşta kullandığımız bu ürünler, her geçen gün daha da rağbet görmektedir. Doğal olarak, peelingin yenileyici etkisinden faydalanmak istiyoruz. Ancak dermatologlara göre bu uygulamayı her gün yapmak oldukça tehlikeli… Çünkü cildi yorar ve bunun yanı sıra yıpratır.

Günde 3 kereden fazla diş fırçalamak

Doğru diş fırçalama | İmplant Tedavisi, İmplant Fiyatları, Diş Teli

Diş sağlığı için dişleri fırçalamak son derece önemlidir. Fakat her şeyin fazlası zarar! O yüzden diş sağlığı için günde 3 kereden fazla fırçalama sağlıklı değildir. Çünkü gereğinden fazla diş fırçalama, diş eti kanamalarına ve hassasiyete sebep olur.

Bu da diş eti hastalıkları gibi çeşitli hastalıklara yol açacağından uzmanlar tarafından tavsiye edilmez. Eğer siz de dişlerinizi 3 kereden fazla fırçalıyorsanız, diş sağlığınız için bu alışkanlığınızdan bir an önce vazgeçmelisiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz