Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında bin 840 kilometrekarelik alan kontrol altına alındı

0

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) başlattığı sınır ötesi Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 222 meskun mahal ve bin 840 kilometrekarelik alan kontrol altına alındı.

TSK’dan yapılan bilgilendirmeye göre DEAŞ’ın bölgeden temizlenmesine yönelik harekatın doğu-batı, kuzey-güney istikametlerinde devam ediyor. PKK/PYD terörist unsurlarının Afrin’den doğuya, Münbiç’ten batıya doğru olabilecek saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edildiğinin ifade edildiği açıklamada, “Gerek terörle mücadele harekatı gerekse Suriye kuzeyinde icra edilen Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyeti göstermektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri yüksek bir tempo ve kararlılıkla, milletimizin emrinde, kendisine tevdi edilen tüm görevleri, geçmişte olduğu gibi bugün de yerine getirme azim ve kararlılığındadır.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Öte yandan Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından, Bab ve Zarzur bölgelerinde belirtelen DEAŞ terör örgütü hedeflerine yönelik olarak yapılan hava harekatı sonucunda; barınma maksadıyla kullanılan 26 bina, 5 mühimmat deposu ve 3 silahlı araç olmak üzere toplam 39 hedef imha edildi. İHA tarafından, Zarzur bölgesinde tespit edilen 4 DEAŞ’lı etkisiz hale getirildi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz