Futbolculara Türk Lirası üzerinden ödeme yapılacak..

0

Kulüpler Birliği Vakfı, olağan toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Fikret Orman, futbolculara Türk lirası ödemesi konusunda kulüpler olarak mutabakata vardıklarını söyledi.

“Bütün kulüplerin katılımıyla çok verimli bir toplantı geçirdik.” diyen Orman, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre Türkiye’deki yerleşik insanlarla yapılan sözleşmelerin Türk lirasına dönülmesini tartıştık aramızda. Bu kapsamda yerleşik oyuncular, hocalar, aynı zamanda menajerlere ödenen ücretlerde liraya dönülmesi lazım. Bütün kulüpler mutabık kaldı. Onun haricinde de futbolun genel problemlerini konuştuk. Finansal Fair Play gibi süreçleri de konuştuk.

18 Eylül itibarıyla bu dakikadan sonra lira üzerinden kontratlar yapılması lazım. Kanun bunu söylüyor. Kanunun dediğine uymak zorundayız. Sadece bir açıdan bakmamak lazım. Mesela bizim çim bakımımız var. Onlar da liraya dönecek. Bütün her şeyi lirayla döndüreceğiz. Bütün kulüplerle bunun üzerine mutabakat sağladık. Artık, bugünden itibaren başlayacağız.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz