Gazeteciye, gece saat 02.00’de “Cumhurbaşkanına hakaret” gözaltısı..

0

Bir televizyon programında yaptığı açıklamalar sebebiyle “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla soruşturma açılan gazeteci Sedef Kabaş, saat 02.00’de Sarıyer’deki evinde gözaltına alındı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Avukat Uğur Poyraz, müvekkili Sedef Kabaş’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde olduğunu söyledi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da “Sedef Kabaş şu anda Vatan Emniyette gözaltında. İfadesi sabah 10 gibi alınacakmış. Davet edilse gideceği bilinmesine rağmen gece yarısı avukatına bile ulaşamadığı bir saatte gözaltına alınmasının tek bir sebebi var. Korkutmak ve korku toplumu yaratmak.” dedi.

Gazeteci Sedef Kabaş, Tele1’de katıldığı programda “Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur.” açıklamasını yapmıştı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan, edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: “Gazeteci sıfatı taşıyan Sedef Kabaş’ın bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanlığı makamını aşağılık sözlerle hedef alması muhalefet değil, ahlaksızlık ve pespayeliktir. Bu ahlaksızlığı lanetliyoruz. Milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza, devletimizin başına bu çirkin üslupla hitap, millete ve milli iradeye hakarettir. Bu ahlaksızlığı mahkum ediyoruz. Bu aşağılık davranışla hukuki ve siyasi olarak en güçlü şekilde mücadele edeceğiz.”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da “Cumhurbaşkanımızın şahsına ve Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik hakaret dolu sözler, söyleyenin zavallı ve müptezel halini ortaya koymuştur. Bu aziz millet, hadsizlere inat Cumhurbaşkanımıza da onun makamına da sahip çıkmaya devam edecek.” ifadesini kullandı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz