Genelkurmay Başkanlığı kediye işkence eden asker hakkında inceleme başlattı..

0

Genelkurmay Başkanlığı, Erzincan’da bir askerin orduevi nizamiyesinde yakaladığı kediye işkence etmesine ilişkin inceleme başlatıldığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, “03 Aralık 2017 tarihinde Erzincan Orduevi’nde meydana gelen ve sosyal medyada yer alan olayla ilgili olarak inceleme başlatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından “Adli ve idari soruşturma başlatıldı.” açıklamasında bulundu.

Erzincan Valiliği de şu bilgileri paylaştı: “03.12.2017 günü yazılı ve görsel medyada yayınlanan “Erzincan Orduevi’nde bir askerin kediye işkence yaptığıö ile ilgili haberler üzerine Valiliğimizce gerekli inceleme yapılmıştır. Yapılan inceleme neticesinde olayın failinin Erzincan Muhabere Alayında zorunlu askerliğini yapmakta olan Muhabere Er T.H. olduğu tespit edilmiştir. İlgilinin terhisine üç gün kaldığı ve hafta sonu izninden 221 promil alkollü olarak döndüğü anlaşılmıştır. Kamuoyunda haklı bir infiale neden olan ve vicdanları yaralayan olayın faili hakkında gerekli adli ve idari süreç başlatılmıştır.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz