Günlük masrafı 20 milyon olan Toksaray’dan bakınca sokağın gerçeklerini görmezsiniz..

0

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis Grup Toplantısında konuştu. “Troll orduları ve tetikçi basınları medya ayaklarıdır. Yargıdaki ‘Ak’ savcı ve hâkimleri kumpas ayağını yürütmektedir. Güvenlik bürokrasisi siyasi kumpas operasyonlarının ayağı olarak rol oynamaktadır. Mülki idarecileri, kayyımları yerel darbe ayağının yürütücüleridir.” diyen Buldan, şunları söyledi:

“Tam organize işler. 5’li çete bunların ekonomik rant ayağıdır. TÜRGEV’leri para transferi ve kamu arazisini yağmalama ayağıdır. TÜGVA’ları kadrolaşma ayağıdır. SADAT paramiliter ayaklarıdır. ÖSO ve IŞİD Suriye’deki çete ayaklarıdır. Sazın telinden, kemanın yayından, sanatçının sesinden korkuyorlar. Bir araya gelişlerden, umudun büyümesinden korkuyorlar. Ne yaparsanız yapın bu topraklarda sanatı asla susturamayacaksınız! Barış türkülerinin dili bu topluma umut olmaya devam edecek.

Sosyal medyaya sansür yasasını Meclis’e getirdiler, adını da yalan haberleri engelleme yasası koymuşlar. En büyük yalan bu ülkede sizsiniz! Prompteri kaldırırsanız dezenformasyon da sona erer. Kobanî Kumpas Davası’nda mahkeme bir günlük savunma süresi verilmesi kararını aldı. Belli ki aceleleri var. İktidardan düşmeden intikamlarını almak istiyorlar. Kobanî içlerine dert oldu! Kumpasları da onlara ders olacak bunu da buraya yazıyorum! Başaramayacaksınız!

Irak Kürdistan Bölgesi’nin ardından şimdi de Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik yeni bir savaş ve ilhak planı peşindeler. Seçim kampanyasını tanklarla yürütmeye hazırlanıyorlar! Miting konuşmalarını da tankların üzerinden yaparlarsa kimse şaşırmasın! Rojava’da demokratik yönetimin inşası bozabilir miyiz, Bölgeyi Kürtler’den arındırıp IŞİD’e koridor oluşturabilir miyiz diye uğraşıyorlar. Boşuna uğraşmayın! Rojava’dan size Ukrayna hikâyesi çıkmaz. İktidarınızın yolunu Rojava’dan geçiremezsiniz.

Emekçi yoksul halkın sırf iktidar ayakta kalsın diye savaşa sürecek tek bir evladı yoktur. İktidarın Kürt düşmanlığı politikasının bedelini tüm Türkiye halkı ödemektedir. Bu gerçeği artık herkesin görmesi ve savaşa hayır demesi gereken yeni bir dönemdeyiz. Bayat ekmek kuyruklarını, pazar yerlerinden yiyecek toplayan insanları, raflardaki kelepçeli mamaları gördünüz mü? Sizin bildiğiniz tek kelepçe insanlara vurduğunuz kelepçedir! Günlük masrafı 20 milyon olan Toksaray’dan bakınca tabi sokağın gerçeklerini görmezsiniz.

Batman’da aralarında belediye eş başkanlarımızın da bulunduğu 11 kadın arkadaşımızı haksız ve hukuksuz bir şekilde gözaltına aldılar. Kadınların gücü karşısında kaybetmeye mahkûmsunuz. Kadınların mücadelesi sizin o koltuklarınızı sallamaya yeter de artar bile! 9 yıl önce Taksim’de başlayan dayanışma bugün tüm ülkenin ortak dayanışmasına dönüşmüştür. İktidarın korkuyla, sindirmeyle, cezalarla yok etmek istediği umut Gezi dayanışmasının ve ortak mücadelesinin ruhuyla daha fazla büyümektedir, büyüyecektir.

Demokrasi ittifakı, bugünün, yarının ve seçim sonrasının temel sigortası ve güvencesidir. Bu büyük değişimde HDP olarak en önde yer alacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Değiştirmek için geleceğiz. Türkiye halklarının çıkarı ve ortak geleceği; NATO koridorlarındaki kirli savaş pazarlıklarında değildir. Savaş kararlarının alındığı iktidar kurullarının toplantılarında hiç değildir. Türkiye halklarının çıkarı ve ortak geleceği demokratik siyasettedir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz