Güzel bir güne başlamak için tavsiyeler!

0
Rabia Güner

Bazılarımız güne kötü başlayıp, gün boyu da bunun sancılarını çekiyor. Elbette bunun bazı sebepleri mevcut… Sizler için güne güzel başlayıp, öyle devam edebilmenizde yardımcı bazı tavsiyeler derledik.

Telefonunuzun ekranına bakmayın

Bu günlerde uyandığımızda ilk yaptığımız şey telefon ekranlarımıza bakmak oluyor. Bu, gözlerimizi etkileyen en zehirli alışkanlıktır. Ayrıca bizi daha az üretken yapar. Bunun yerine, uyanın, biraz ılık su için, yüzünüzü yıkayın, balkonda veya pencerenin yanında oturun. Biraz temiz hava içinize çekin. Kendinize bir veya iki saat ayırın ve ardından telefona, sosyal medyaya, e-postalarınıza vb. bakın.

Kahvaltıyı atlamayın

Birçok insan, önce geç kalkıp, sonra kahvaltıda hiçbir şey yemeden sadece kahve veya çay içme gibi kötü bir alışkanlığa sahiptir. Güne başlamak için sağlıklı bir kahvaltı yapmak önemlidir. Yumurta, kızarmış ekmek veya yulaf ezmesi, biraz taze meyve vb. tüketilebilir.

Banyo yapın

İnsanların sabahları güne başlamadan önce banyo yapmasının nedeni, kendilerini zinde hissettirmesi ve güne enerji vermesidir. Banyo yapmak vücudumuzun iyi hormonlar salgılamasını sağlar ve bizi yüksek performanslı enerjiye hazırlar.

Olumsuz düşüncelerden uzak durun

Uyandığınız anda hayattaki olumsuz şeyleri asla düşünmeyin. Meditasyon yapın veya kendinize moral konuşması yapın. Hayatta sahip olduğunuz iyi şeyler için minnettar olun, kutsamalarınıza güvenin ve iyimser olun. Sabahleyin olumsuz bir düşünce her zaman moralinizi bozar.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz