Güzel insanlar, güzel mekanlar

0
Latest posts by Sinan Eskicioğlu (see all)

Hep sıkıcı konular içimizi de karartıyor. Hayatın gerçekleri diyeceksiniz, katılıyorum. Bütün bu sıkıcı konular hayatın gerçeği ama o kadar negatif yüklü hale gelmişiz ki insanlarımız kavga etmek için bahane arar olmuşlar sanki.

Bugün ne politika ne de başka olumsuzlukları size aktaracağım.

Bugün güzel insanlardan ve güzel mekanlardan bahsedeceğim.

Hacı Abdullah Lokantası

İlki İstanbul’dan.

Tarihi Hacı Abdullah lokantası.

Beyoğlu’nda bulunan tarihi lokanta 1888 yılından beri hizmet veriyor.

Nezih ortamda sunulan et yemekleri, zeytinyağlılar ve pilav çeşitleri tatmaya değer. Osmanlı ve Türk mutfağının nadide lezzetlerinin sunulduğu lokantanın sahibiyle de tanıştım. İçinin güzelliği yüzüne yansıyan insanlar vardır ya, tam da onlardan.

İstanbul’da yaşayıp hiç gitmemiş olanlara ve İstanbul’a yolu düşüp yemeklerin tadını alırken keyiflenenler için tavsiye ederim.

Gençler, size de tavsiye ederim. Biliyorum sizler ‘self service’ olan yerleri seversiniz ama bu mekanı da deneyin derim.

İkinci mekan Fethiye’den.

Sahil Lokantaları.

Fethiye’de iki şubesi bulunan lokantada kullanılan gıdaların hepsi yöresel. Zeytinyağından etlerine kadar kullandıkları ürünler kendi üretimleri.

Sahil Lokantaları

Güler yüzlü garsonların hizmet ettiği mekanda tandır kebaplarını bulmak da mümkün. Yöresel ürünlerin kullanıldığı lokantalar yeni yeni trend olacak mekanlar. Çünkü artık dondurulmuş ve depolanmış ürünlerin sağlığımızı nasıl tehdit ettiğini hepimiz biliyoruz.

Fethiye’ye yolunuz düşerse uğrayın derim.

Fethiye’ye yolunuz düşerse diyorum çünkü bir kere geldikten sonra tekrar gelmek ister misiniz bilemem. Neden mi? Çünkü insanları normalin üstünde milliyetçi. Nedenini de irdeledim ama önemli bir sonuca ulaşamadım, ilginç.

Üçüncü de Fethiye Faralya’dan.

Şifa Kafe.

Faralya’da bulunan kafede tanıştığım güzel insan Prof. Dr. İbrahim Kuşçu. Yapay zeka uzmanı ve     E-Devlet programının kurucusu İbrahim hocam Şifa Kafe’yi 2011 yılında kurmuş.

Bilim ve Sanat temelde konuştuğumuz konuydu çünkü Şifa Kafe’nin mottosu: Bilim ve Sanat.

Şifa Kafe

Konuşmamız ilerledikçe konu Türkiye’deki Müslümanlar ve Dindarlara da geldi tabii. Geçmişten günümüze Dindarların yaşadıkları ve yerine getiremedikleri söylemleri.

Yedi Güzel Adam’dan da bahsettik. İbrahim hocamın Cahit Zarifoğlu’yla tanışması ve yaşadığı güzel anılar bugünün dindarlarına da aktarılması gereken güzide konulardı.

Doktora tezim olması hasebiyle Z Kuşağı’nın hayatları ve ‘Din anlayışları’ndan da bahsettik.

Z Kuşağı’na vahyi anlatmayı irdeledik.

İbrahim hocam gibi akademisyenleri tanımak büyük mutluluk verdi. Umarım hocam gibi akademisyenlerin sayısı artar.

Fethiye’ye geldiğinizde Faralya köyündeki Şifa Kafe’ye uğramanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Güzel insanlar ve güzel mekanlar oldukça iyiliğe ve güzelliğe olan ümidimiz güçlenerek artıyor.

Şifa Kafe

Teşekkürler güzel insanlar, iyi ki varsınız.

Sevgi ve Bilgiyle kalın

Önceki İçerikTutunma
Sonraki İçerikMessi’nin yeni adresi Paris Saint-Germain..
Sinan Eskicioğlu kimdir? 1974 İzmir’de dünyaya geldi. Agah Efendi İlkokulu’nda eğitim hayatına başladı. İzmir İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra ÖSYM sınavlarında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. Kelam dalında ‘Allah’ın iradesi ve Nedensellik Problemi’ isimli bitirme teziyle, gecikmeli olarak 2000 yılında üniversiteden mezun oldu. 28 Şubat sürecinin etkisiyle İlahiyat fakültesi mezunlarının öğretmen yapılmaması yüzünden 2002 yılına kadar ticaretle ilgilendi. 2002 yılında D.E.Ü. İlahiyat Fakültesi’nde Din Felsefesi dalında yüksek lisansa başladı. Aynı yıl yüksek lisans programını yarıda bırakıp Almanya’ya gitti. Almanya’da Diyanet’e bağlı çeşitli camilerde eğitmenlik ve öğretmenlik yaptı. Duisburg-Essen Üniversitesi Sosyal işler ve yöneticilik bölümünde eğitim aldı. 2007-2011 yılları arasında IGMG (Avrupa Milli Görüş)’de Düsseldorf Bölgesi Eğitim Merkezi müdürlüğü ve bölge eğitmeni olarak çalıştı. 2011-2013 yılları arasında Osnabrück Üniversitesi Protestan Mezhebi bölümünde eğitimine devam etti. 2016 yılından itibaren Ocak Medya gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. 2020 yılında gazetenin genel yayın yönetmenliğini üstlenen yazar Almanca, İngilizce bilmektedir. şimdiye kadar yayınlanmış olan yedi kitabı vardır. Yok Edin İnsanın İnsana Kulluğunu- Kişiselleştirilmiş İslam, Zeytin Ağacı (Roman), Katar istanbul, Müslüman Kardeşlerden Ak Parti’ye İslamcılık., Tarihteki Dindar Zalimler. İbn Sina, İbn Haldun

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz