Hafta sonu için film önerileri!

0
Rabia Güner

Hafta sonu film izlemek için harika bir zamandır. Biz de sizler için tüm haftanın yorgunluğunu atarken size eşlik edebilecek film önerileri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Kaakkaa Muttai / The Crow’s Egg – Karga Yumurtası (2014) – IMDB: 8.3

Karga Yumurtası - Kaakkaa Muttai (2014) - TurkceAltyazi.org

Film, pek çok yerel ve bölgesel film ödülüne layık görülmüştür. Dram ve komedi filmi olan yapımı, M. Manikandan yazıp yönetmiştir. Etkileyici eserde başrolleri çocuk oyuncular J. Vignesh ve V. Ramesh paylaşmıştır. Fakat bu başroller, profesyonel oyuncular değildir. Üstelik oyunculuk seçimleri de gecekondu mahallelerinde yapılmıştır.

Gecekondu yaşantısının günlük akışında iki kardeşi konu alan filmde, kardeşlerin de herkes gibi bir hayali vardır. Kendi paraları ile pizza yemek… Peki, bu mümkün olacak mı?

Victoria (2015) – IMDB: 7.6

Victoria - Official Trailer - YouTube

2015 yapımı suç ve gerilim filmidir. Yönetmenlik koltuğunda Sebastian Schipper ve oyuncu kadrosunda da Laia Costa, Frederick Lau, Franz Rogowski, Max Mauff, Burak Yiğit ve André Hennicke’den bulunmaktadır. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde Altın Ayı ödülü de dahil 3 dalda ödüle layık görülmüştür.

Genç bir İspanyol kadın, yeni taşındığı Berlin’in yasalarına dahi tam anlamıyla hakim değilken bir anda kendini kabusun içinde bulur. Peki, bu kabusun içinden çıkabilecek mi?

The Summit of the Gods / Le Sommet des Dieux – Dünyanın Zirvesi (2021) – IMDB: 7.5

The Summit of the Gods (2021) - IMDb

Film, Cesar Ödülleri’nde En İyi Animasyon Filmi ödülüne layık görülmüştür. 2021 yılının sonlarına doğru Netflix’te de gösterime giren film, ilk olarak Cannes Film Festivali’nde seyirciyle buluşmuştur.

George Mallory ve arkadaşı Andrew Irvine, 8 Haziran 1924’te Everest’e tırmanan ilk insanlar mıydı ve yanıtları evet olsa bile bunu nasıl kanıtlayacaklar?

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz