Haftasonu Müslümanlar “Yahudi Karşıtı” eylemler yaptı

4
Latest posts by Kerstin Mutlu (see all)

‚İslamcı Yahudi Düşmanlığı‘ kabul edilemez. 

CDU Milletvekili Paul Ziemiak’a ait bu cümle. 

Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılan bu gösteriyi bazı insanlar ‘özgürlük’ olarak kabul etti. Müslümanların ve aşırı ırkçı Almanların nefret söylemleri özgürlük oldu. Müslümanların ‘Yahudi Düşmanlığı’ hep var. Müslümanlar mı, Araplar mı ben buna karar veremiyorum. 

İçişleri Bakanı Nancy Faeser de açıklama yaptı. 

‘Almanya’nın hiçbir yerinde ‘Yahudi Düşmanlığı’ yapılamaz’ dedi.

Cumartesi yapılan bu gösteri yabancıların yaşadığı Kreuzberg ve Neukölln semtlerinde yapıldı. Aynı kişiler Pazar günü de eylem yaptılar.

Bu gösterilerde duyduğum kelime beni çok rahatsız etti: ‘Drecksjude’.

Yahudilere yapılan bu saldırı sebebiyle ben de biraz düşündüm. Ortak dinden olan diğer insanlar da Araplar gibi tepki vermeliler mi?

Araplar dini kullanarak Yahudi düşmanlığı yapmaktan zevk mi alıyorlar? 

Çünkü gösterilerde dinine önem veren başka milletler de vardı, mesela Türkler. 

Gösteri yapanlar polislere ve gazetecilere taş atarak saldırdılar. Gazeteci olarak oradaydım ve ben de taşlara hedefteydim. 

Ben gerçekten anlamadım. 

Arap ülkelerinden Almanya’ya gelmelerinin sebebi ne? Orada taş atarak şiddet yaptığınız yetmedi mi ki Almanya’ya geliyorsunuz. 

Çok iyi Arap arkadaşlarım da var ama Arapların Yahudileri kıskanmasını görüyorum. Filistinliler bağırıyorlar ‘Drecksjude’ diye, ama kimin pis olduğunu biz biliyoruz. 

Aynı gösteriler Hannover’de de olmuş ama ben oraya gidemedim. Berlin’de yapılan gösteriye gidip gördüğüm şeyler bana fazla geldi. 

Bu konuyu babamla da konuştum. 

‘Neden Yahudi düşmanlığı yapıyorlar?’dedim.

‘Filistinliler topraklarını Yahudilere satıyorlar, paraları alıp başka ülkelere gidiyorlar, sonra da ‘Kahrolsun İsrail’ gösterileri yapıyorlar’ dedi. 

Dinlediklerimi ve okuduklarımı düşündüm ve şu karara vardım. 

Araplar ve Filistinliler kendilerini göstermeyi çok seviyorlar. Dinleri yüzünden Türkleri de kullanıyorlar. Sanki herkes onlar gibi ‘Yahudi Düşmanı’ olmak zorunda. 

Hayır, değil. 

Başka Müslümanlar da onlar gibi olmak zorunda değil bence. 

Haksızlığa uğradık diye ön plana çıkmaya çalışıyorlar. Arazilerini satıp paraları alıp rahat hayat yaşıyorlar, sonra da İsrail zorla topraklarımızı alıyor diye bağırıyorlar. 

Arapların, aşırı ırkçıların ve dindar Müslüman Türklerin bu gösterileri beni rahatsız ediyor. Almanya’yı da rahatsız ediyor. 

Bırakın artık Yahudilere küfretmeyi. 

Hoşça kalın

4 YORUMLAR

 1. Yahudilerden bir kısmı kelimelerin yerlerini değiştirerek tahrif ederler. Peygamber’e de dillerini eğip bükerek ve din ile alay ederek: “Duyduk ama itaat etmiyoruz”, “Dinle, dinlenmez olası” ve “râinâ: bizim çoban” derler. Eğer onlar “İşittik ve itaat ettik”, “Dinle ve bizi gözet: ünzurnâ” deselerdi şüphesiz kendileri için daha hayırlı ve daha doğru olacaktı. Fakat küfürleri sebebiyle Allah onları lânetlemiştir; artık onlardan pek azı inanır.Nisa süresi 46.ayet

  Yahudiler: “Allah’ın eli bağlı ve sıkıdır” dediler. Elleri bağlansın onu söyleyenlerin, lânet olsun onlara! Hiç de öyle değil, aksine Allah’ın iki eli de açıktır, nasıl dilerse o şekilde ihsân ve ikram eder. Rabbinden sana indirilen âyetler, elbette onların pek çoğunun azgınlığını ve küfrünü daha da artıracaktır. Biz de onların arasına kıyâmet gününe kadar sürüp gidecek düşmanlık, kin ve nefret saldık. Ne zaman savaş için bir fitne ateşi körükledilerse, Allah onu söndürdü. Yine de onlar dünyanın her tarafında sırf bozgunculuk çıkarmak için koşuşturup dururlar. Allah, bozgunculuk yapanları sevmez.maide süresi 64

  İnsanlar içinde mü’minlere en şiddetli düşmanlık besleyenlerin yahudiler ve Allah’a şirk koşanların olduğunu görürsün. Yine insanlar içinde mü’minlere sevgi, şefkat ve alaka bakımından en çok yakınlık duyanların ise “Biz hıristiyanız” diyenler olduğunu görürsün. Çünkü onların içinde ilim ve ibâdetle meşgul dürüst din âlimleri ve kendilerini Allah’a adamış rahipler vardır. Onlar, gerçekler karşısında büyüklenmezler.maide süresi 82

  Yahudiler: “Uzeyir Allah’ın oğludur” dediler. Hıristiyanlar da: “Mesîh Allah’ın oğludur” dediler. Bu, onların ağızlarında geveledikleri câhilce sözlerdir ki, kendilerinden önce geçmiş bazı kâfirlerin sözle­rine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin! Nasıl da haktan bâtıla dön­dürülüyorlar!Tevbe sure

  Filistinlinin 6 milyonu evlerinden sürülmüş durumda 1948’den başlayarak. Irgun veya Haganah gibi Siyonist terör örgütleri Deyr Yasin köyü katliamının ardından tam 531 Arap köyünü silah zoruyla boşalttırıp yıktılar ve topraklarına el koydular, yerlerine 154 bin Yahudi göçmeni yerleştirdiler.
  silah zoruyla topraklarından koparılanlar için söyleyeceğiniz tek şey, yine “topraklarını sattı” olacaksa insanlığınızın öldüğünden şüphe etmekte geç kalmışsınız demektir.

 2. Tamam sizin fikirlerinize saygı duyuyorum. Israilin yaptığı devlet terörünü nasıl savunacaksınız.evet kimse kimsenin ırkına dinine küfr edemez. Israilin yaptığı zorbalıklar nadil açıklanır.Siz bunları biliyorsunuzdur

 3. Israil devletinin Filistinlilere yaptıklarını birlikte kınayalım.

  Israil devletini kınamayı, 120 yıl önce Anadolu’da bir milyonun üzerinde Ermeni yaṣarken bugün 60 bin civarında Ermeni yaṣaması gerҫeğini sorgulamadan mı yapacağız?

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz