Harika kirpiklere sahip olmanız için yapmanız gerekenler!

0
Rabia Güner

Çoğumuz kirpiklerimizin uzun ve gür olmasını isteriz. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizlere harika kirpiklere sahip olmanız için yapmanız gerekenlerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Kirpikleri doğal yollarla da uzatmanın ve gürleştirmenin yolları var. Üstelik bu yöntemleri evde kolayca uygulayabilirsiniz. Peki, bu yöntemler neler? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Taramak

Ücretsiz Kişinin Sol Gözü Stok Fotoğraflar

Kirpiklerinizin daha uzun ve gür olması için taramak oldukça önemli bir yöntemdir. Çünkü bu yöntemi uygulamak kan akışını çoğaltır. Bu da kirpiklerin çok daha hızlı uzamasını sağlar. Bunun için eski maskaranızı kullanabilirsiniz.

Öncelikle maskaranızını temizlemeniz gerekir. Ardından birkaç damla E vitamini de damlatabilirsiniz. Kirpiklerinizi E vitamini desteğiyle taramak daha hızlı ve etkili sonuç verir. Bu uygulamayı günde 2 kez yapabilirsiniz. 5 dakika süre sizin için yeterli olacaktır.

Doğal yağ

Ücretsiz Kişi Mavi Gözler Fotoğrafçılığı Stok Fotoğraflar

Doğal yağlardan faydalanmak da kirpiklerinizin sağlığı için oldukça önemlidir. Bunun için hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı gibi doğal yağları kullanabilirsiniz. Çünkü bu yağlar kirpikleri besleyen yağ asitleri içerir.

Bu uygulama için tek yapmanız gereken parmak uçlarınıza birkaç damla yağ damlatmaktır. Ardından kirpiklerinize nazikçe uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi her gece yatmadan önce yapmanız yeterli olacaktır.

Saf vazelin

Ücretsiz Mavi Gözlü Kişi Stok Fotoğraflar

Saf vazelin de yine güçlü, uzun ve gür kirpikler için oldukça etkilidir. Çünkü saf vazelin, kuru kirpikleri yatıştırır. Bu anlamda harika bir nemlendiricidir. Eğer gece yatmadan önce bir fırça yardımıyla uygularsanız, hızlı ve etkili bir çözüm alabilirsiniz.

Fakat bu uygulama esnasında gözünüzle temas etmemesine özen göstermeniz çok önemlidir. Son olarak sabah uyandığınızda kirpiklerinizi güzelce durularsanız işlemi tamamlamış olursunuz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz