Hava nasıl olursa olsun, sizin havanız güzel olsun

0

Böyle bir cümle vardı bilmem hatırlar mısınız?

Hava tahminlerini sunan spiker hava durumunu aktardıktan sonra söylerdi. Hava durumu kötü olduğunda söylerdi.

Hava nasıl olursa olsun, sizin havanız güzel olsun.

Ülkenin durumunu yakından takip eden birisi olarak ben de aynı cümleyi kullanmak istiyorum aslında.

‘Hava nasıl olursa olsun, sizin havanız güzel olsun’ demeyi çok isterdim ama o kadar da uzak kalamıyoruz çünkü bizleri hayatın her alanında ilgilendiriyor.

Yaza girdik, havalar ısındı, insanlar yaz aylarının sunduğu bu imkanı da kullanarak tatile çıkmak istiyorlar. Biraz az olsun hayatın koşturmacasından ve sıkıntılarından uzak olmak adına çok güzel.

Peki ülkenin gündeminden ve yaşananlardan uzak olabilecek miyiz?

Sedat Peker’in videolarında dillendirdiği Baran Korkmaz’la ilgili neyin doğru neyin yanlış olduğuna dair tatmin edici bilgiler yok.

Sedat Peker’in videosunda söylediği İçişleri Bakanlığı’ndaki görüşmeye dair kayıtları vermemekte direnenler var.

Marmara Denizi’ndeki müsilajla ilgili olarak temizlik çalışmaları başladı deniyor ama fabrikalar filtrelemelerini değiştirmedikleri sürece bu sorunun çözüme kavuşturulması zor.

Fabrikalar şark kurnazlığıyla göstermelik filtreler kullanıyorlar ama bu arıtmalar yeterli değil. Fabrika atıkları Karadeniz’e giden akım düşünülerek hazırlanmış.

Marmara’da kirlilik belli olmasın diye akımı düşünerek Karadeniz’e atıkları gönderme kurnazlığı daha da kötü. Marmara Denizi kirlenmesin, Karadeniz kirlensin…

Bir zaman sonra bu kirlilik Ege Denizi’ne de gelecek ve insanlar denizlere giremeyecek duruma gelecek.

Bu nasıl bir açlıktır ki, geleceği ve çevreyi umarsızca kirletiyorlar?

Peki devlet bu duruma nasıl bir çözüm bulmaya çalışıyor?

Devletin bu ve benzeri konularla uğraşacak zamanı yok aslında. Sedat Peker’in videolarında söylenenlerle mücadele daha öncelikli bir konu.

Çevre ya da gelecek İKTİDAR kadar önemli değil.

En öncelikli iş İKTİDAR…

En öncelikli iş iktidar ve iktidarda kalmak onu anladık. Anladık da bari o da hakkıyla yapılsa öyle değil mi?

İran’ın yeni seçilen Cumhurbaşkanı için gönderilen tebrik mesajı konusunda bile amatörlüğün olduğunu görmüş olduk. Taslak olarak hazırlanan metin tebrik mesajı olarak gönderildi. Daha ne diyebiliriz ki!

Başkanlık sistemine geçileceği zaman yapılan seçimlerde söylenen vaatler ülkenin daha iyi bir konumda olacağıyla ilgiliydi. Hatta amiyane tabirle ‘ülke uçuşa’ geçecekti.

O zamanlar, hatırlarsınız umarım o zamanları, doların 4’lere, 5’lere gelmeyeceği söyleniyordu.

Bugün dolar 8,70 ve Euro 10,35 TL

Bugün yaşadığımız sorunlar da Başkanlık sisteminden kaynaklanıyor.

Neden mi?

Çünkü görevlerini yapması gerekenler konu kendilerini ilgilendirmediği sürece günü idare eder tavırdalar.

Marmara Denizi’ndeki aşırı kirlenme ortaya çıkmasaydı bizler fabrikaların filtrelerinin bu kadar basit şekilde yapılmış olduklarını bilmeyecektik. Çevre Bakanlığı üzerine düşen görevi yapmamış… ve ortaya çıktı.

Ekonomide her gün ortada ama görmek istemeyen bir yığınla karşı karşıyayız.

Peki ya Adalet?

Oraya hiç girmeyelim.

Konuyla ilgili yazarımız Emrullah Bayrak güzel bir yazı kaleme aldı. https://ocakmedya.com/babam-abilerim-okudu-onlari-hapse-aldilar-ve-ben-de-okumak-istemiyorum/

Velhasıl yaz geldi, havalar ısındı ve keyifle tatil yapalım desek bile ülkenin sorunları canımızı sıkmaya devam ediyor.

Daha da can sıkıcı olanı da sorunların ‘SORUN’ değilmiş gibi sunulması.

Bakalım ‘kral çıplak’ diyen çocuk ne zaman çıkacak?

Sevgi ve Bilgiyle kalın

Önceki İçerikErgenlik Dönemi Korkuları
Sonraki İçerikİtalya ve Galler son 16 turuna yükseldi..
Sinan Eskicioğlu kimdir? 1974 İzmir’de dünyaya geldi. Agah Efendi İlkokulu’nda eğitim hayatına başladı. İzmir İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra ÖSYM sınavlarında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. Kelam dalında ‘Allah’ın iradesi ve Nedensellik Problemi’ isimli bitirme teziyle, gecikmeli olarak 2000 yılında üniversiteden mezun oldu. 28 Şubat sürecinin etkisiyle İlahiyat fakültesi mezunlarının öğretmen yapılmaması yüzünden 2002 yılına kadar ticaretle ilgilendi. 2002 yılında D.E.Ü. İlahiyat Fakültesi’nde Din Felsefesi dalında yüksek lisansa başladı. Aynı yıl yüksek lisans programını yarıda bırakıp Almanya’ya gitti. Almanya’da Diyanet’e bağlı çeşitli camilerde eğitmenlik ve öğretmenlik yaptı. Duisburg-Essen Üniversitesi Sosyal işler ve yöneticilik bölümünde eğitim aldı. 2007-2011 yılları arasında IGMG (Avrupa Milli Görüş)’de Düsseldorf Bölgesi Eğitim Merkezi müdürlüğü ve bölge eğitmeni olarak çalıştı. 2011-2013 yılları arasında Osnabrück Üniversitesi Protestan Mezhebi bölümünde eğitimine devam etti. 2016 yılından itibaren Ocak Medya gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. 2020 yılında gazetenin genel yayın yönetmenliğini üstlenen yazar Almanca, İngilizce bilmektedir. şimdiye kadar yayınlanmış olan yedi kitabı vardır. Yok Edin İnsanın İnsana Kulluğunu- Kişiselleştirilmiş İslam, Zeytin Ağacı (Roman), Katar istanbul, Müslüman Kardeşlerden Ak Parti’ye İslamcılık., Tarihteki Dindar Zalimler. İbn Sina, İbn Haldun

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz