Hayatınıza sürekli müdahale mi ediliyor?

0
Rabia Güner

Çevremizde her şeyi iyi bildiğini düşünen insanlar vardır. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için hayatınıza sürekli müdahale eden insanlarla baş etmenin bazı yollarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Bazı insanlar her zaman ve her konuda hayatınıza müdahale etmeye çalışır. Peki, bu insanlarla nasıl baş edebiliriz? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Objektif yaklaşma

Ücretsiz Erkek Ve Kadın Fikirleri Tartışıyor Ve Paylaşıyor Stok Fotoğraflar

Olaylara objektif yaklaşmaya çalışmak, hayatınıza müdahale eden insanlarla baş etmenin etkili yollarından biridir. Çünkü kimi zaman insanlar art niyet taşımasa da kendilerini tam olarak ifade edemediği için yanlış anlaşılmalar yaşanabilir.

Böyle durumlarda bir adım geriden gelmek önemlidir. Bu sayede olaylara daha objektif bir şekilde bakabilirsiniz ve bu sizin için oldukça sağlıklı olacaktır. Böylelikle size yöneltilen soruların ya da yorumların altında yatan örtük anlamları da kavrayabilirsiniz.

Sınırlar

Ücretsiz İnsanların önünde Oturan Adam Fotoğrafı Stok Fotoğraflar

Birilerinin hayatınıza müdahale etmesinin önüne geçmek için kendinize ve karşınızdakine net sınırlar çizmelisiniz. Eğer bu noktada biraz ciddiyet gerekiyorsa ”ben” dilini kullanabilirsiniz. Bu çekinilecek bir durum değildir.

Örneğin rahatlıkla maaşım hakkında konuşmayı sevmiyorum diyebilirsiniz. Böylece hayır demek de bir süre sonra sizin için daha kolay olacaktır. Hiçbir konuda açıklama yapmak zorunda değilsiniz. Bu sizin kaba olduğunuz anlamına gelmez. Sadece olması gerektiği gibi sınırlarınız vardır.

Algı

Ücretsiz Kalem Tutan Adam Fotoğrafı Stok Fotoğraflar

Olayları kişisel olarak algılamamaya özen göstermeniz önemlidir. Çünkü yaptığınız şeyleri kontrol edebilseniz de başkalarının yaptıkları konusunda bu pek mümkün değildir. Çevrenizdeki insanlar merak ettikleri şeyleri doğru bir şekilde sormayı bilmiyor olabilir. Fakat bu sorulara vereceğiniz cevabı sadece siz seçebilirsiniz.

Bu yüzden olması gerekene odaklanıp, yıpranmak yerine kendi tutumunuza odaklanarak ilerlemek çok daha sağlıklı bir hareket olacaktır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz