HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Saray, aynı 28 Şubatçılar gibi bir bir fişliyor

0

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis Grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sanatçılara yönelik açıklamalarına tepki gösteren Buldan, şunları söyledi:

“Sanatçılar dahi tecrit altında. Konuşan sanatçıları Saray, aynı 28 Şubatçılar gibi bir bir fişliyor. 28 Şubatçılardan ve FETÖ’den iyi ders almışlar. Derslerine iyi çalışmışlar. En iyi bildikleri şey fişlemek. Ama merak etmeyin halk da sizi not etti.

Leyla Vekilimiz açlık grevinin 188’inci gününde. 3000’i aşkın siyasi tutsak Cumhuriyet tarihinin en büyük katılımlı açlık grevini sürdürüyor. 30 siyasi tutsak açlık grevini ölüm orucuna çevirdi. Geçen her saat sadece tutsakların değil, bu ülkenin aleyhine işliyor. Sayın Öcalan muhataplık konumunu ortaya koyarak muhalefetinden iktidarına kadar herkese seslenmiştir. Ülke üzerindeki tecridin sonlandırılması ve demokrasinin önünün açılması için demokrasiden yana olan tüm kesimler tarihi bir görev ve sorumlulukla karşı karşıyadır.

İstanbul ve Türkiye halkları, hukuku yok sayan YSK’daki o 7 adamdan daha büyüktür

İstanbul’da halkın iradesi çalındı: Bu fragmanı Muş’ta Şırnak’ta izledik. Bu ülkede darbe mekanizmasından beslenen bir yapının varlığını herkesin görmesi gerekiyor. HDP’li belediyelerin gaspı da, İstanbul’un gaspı da Yüksek Seçim Kurulu (YSK) eliyle yapılan bir sandık darbesidir. Hani hep diyor ya dünya 5’ten büyüktür diye. Biz de diyoruz ki, İstanbul ve Türkiye halkları, hukuku yok sayan YSK’daki o 7 adamdan daha büyüktür. Bunu unutmayın.

HDP, 31 Mart seçimlerinde güç dengesini değiştirdi. Türkiye halklarına umut ve cesaret verdi. HDP, 31 Mart’ta demokrasiye aralanan kapının açılarak Türkiye halklarının aydınlık bir geleceği kavuşması için 23 Haziran’da aynı kararlı tutumunu sürdürecektir.

Halkın sofrasında yiyecek ekmeği giderek küçülüyor, bunlar S-400 derdinde. Tarım bitmiş. Bunlar SİHA üretiminin peşinde. Bu ülke en çok son 4 yılda fakirleşti. Savaşa harcanan paralar artık insanların mutfağını yakmaya başladı.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz