HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay: Barışın ve huzurun egemen olmasını temenni ediyoruz

0
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “Bu bayramı da farklı coğrafyalardaki halkların yaşadığı acılar nedeniyle hüzünle karşılıyoruz.” diyen Kemalbay, şunları söyledi :
“Bu bayramda da yüreğimiz ve aklımız Rojava’da, Irak ve Suriye’de, Arakan’da büyük bir insanlık dramı yaşayan ve barbarlığa karşı insanlık onuru için direnenlerle birlikte. Onların mücadeleleri ve direngen tutumları bu bayramı da umutla karşılamamıza neden oluyor.
Bu bayramı da büyük adaletsizliklerin, eşitsizliklerin yaşandığı, demokratik hak ve özgürlüklerin, temel insan haklarının ve hukuk ilkelerinin hükümet tarafından çiğnendiği bir ortamda karşılıyoruz. Toplumsal adalet mücadelesi verenlerin; kadın özgürlüğü ve eşitliği mücadelesini sürdürenleri;  emekçilerin, insan ve doğa hakları savunucularının kararlı ve inançlı duruş ve direnişleri bu bayramı da umutla karşılamamıza neden oluyor.
İktidar hırsı ve kişisel çıkarları uğruna gençlerin yaşamını yitirmesine yol açan, ailelerin yüreğini yakan muktedirlere; halklarımız arasına nefret tohumları eken, toplumu kutuplaştıran ve birbirine karşı kışkırtan, gerginlik yaratan zalimlere karşı vicdan ve adalet duygularını yükseltiyor, büyük insanlık değerlerini savunuyoruz.
Ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyadaki katliam ve savaşların, insan hakları ihlallerinin bir an önce son bulmasını, barışın ve huzurun egemen olmasını temenni ediyoruz. Bayramların barışçıl özünün yaşamda karşılık bulduğu, büyük insanlık değerlerinin hakim olduğu, özgürlük ve eşitliğin egemen kılındığı günleri hep birlikte yaşama umudunu mücadelemizle büyütüyoruz.
Demokrasi, eşitlik, özgürlük, adalet ve barış mücadelesinin başarıya ulaşması hedefi ve özlemiyle halklarımızın, Ortadoğu halklarının ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını en içten duygularımızla kutluyoruz. Kurban Bayramı vesilesiyle dünyanın dört bir yanında barış, halkların eşitliği ve kardeşliği için edilen duaların kabul olmasını diliyor ve dünya halklarına barış mesajlarımızı iletiyoruz. “

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz