HDP il binasına yapılan saldırıya kınama..

0

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İzmir’de HDP il başkanlığına yapılan saldırıyı kınadı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Gül, “İzmir’de HDP il binasına yapılan saldırıyı ve cinayeti lanetliyorum. Provokasyonların hedefi karanlıktır, huzursuzluk ve güvensizliktir. Hukuk bu karanlığa asla geçit vermeyecek, olay tüm yönleriyle aydınlatılacaktır.” dedi.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı da İzmir’de HDP il başkanlığına yapılan, Deniz Poyraz’ın öldürüldüğü saldırıyı kınadı. Bostancı, “Mutlaka bu saldırı ve cinayet hassasiyetle incelenecektir.” dedi. Bostancı, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajında şöyle dedi: “HDP İzmir İl binasına girilip bir çalışanın kızının katledilmesi olayını şiddetle kınıyorum. Öldürülen genç kızımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mutlaka bu saldırı ve cinayet hassasiyetle incelenecektir.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP İzmir İl Başkanlığı’na yapılan saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Saldırıyı kınayan ve öldürülen Deniz Poyraz’ın ailesine, sevenlerine başsağlığı dileyen Akşener, “Bulanık suda balık avlama hevesinde olanlar akıllarını başlarına alsınlar” dedi. Akşener’in paylaşımı şöyle:

“Halkların Demokratik Partisi İzmir İl Başkanlığı’na yönelik saldırıyı kınıyor, hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Bulanık suda balık avlama hevesinde olanlar akıllarını başlarına alsınlar.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, HDP İzmir il binasındaki silahlı saldırıya, “İktidar siyasete terör gölgesi düşmemesi için acilen tedbir almalıdır” diyerek tepki gösterdi. Davutoğlu, HDP’ye yapılan silahlı saldırıyı kınadı. Davutoğlu’nun sosyal medya paylaşımı şöyle:

“İzmir’de HDP İl Binası’na düzenlenen silahlı saldırıyı kınıyorum. Öldürülen Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı dilerim. Şiddet kaybetmeye mahkumdur. İktidar siyasete terör gölgesi düşmemesi için acilen tedbir almalıdır.”

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, HDP’ye yönelik saldırı sonrasında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bunlar daha iyi günleriniz” sözlerini de anımsatan Özcan’ın açıklaması şöyle:

“HDP İzmir İl Örgütüne yapılan saldırı, açık bir provokasyondur. Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm HDP genel merkezi camiasına başsağlığı diliyorum. Muhalefete ‘bunlar daha iyi günleriniz’ diye tehditler savurarak, ülkeyi tehlikeli bir toplumsal kutuplaşmanın kucağına iten iktidarı bu dili terk etmeye ve önlem almaya davet ediyorum. Bu millet demokrasiden ve hukuk devletinden uzak, 90’lar benzeri bir siyasi iklimi hak etmiyor. Gün siyasal ve toplumsal tüm kesimlerin sorumlu davranma ve demokrasi bilinciyle hareket etme günüdür.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz