HDP ile aynı kareye girmekten dahi imtina eden bir siyaset, büyük resmi görmekten uzaktır..

0

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis Grup Toplantısında konuştu. “Emek ve Özgürlük İttifakı mitingimizde ülkeyi karanlığa teslim etmemek üzere sözleştik. Bu birliktelik, özgür yarınları birlikte kurma ortaklığıdır. Büyük finali de büyük zaferle buluşturacağız.” diyen Buldan, şunları söyledi:

“Ya zamanında yapılacak bir seçimde kaybedeceksiniz, ya da erkene alacağınız bir takvimde gideceksiniz. Bütün yollar, gidişinize çıkmaktadır. Yazı da çıksa, tura da çıksa bunlar kaybedecekler boşuna fal bakmayı bıraksınlar. EYT’liler yasal düzenleme beklerken, iktidarın önceliği Suriye’ye girmektir. Kaynakları halka, emekliye, emekçiye değil iktidarlarının savaşına harcamak için plan yapıyorlar. Tüm EYT’li kardeşlerim bilsin ki, sizden esirgenen her kuruş, savaşa aktarılmaktadır.

Biri kara kış, diğeri son bahar olan iki kutupla bahar gelmez. HDP ile aynı kareye girmekten dahi imtina eden bir siyaset, büyük resmi görmekten uzaktır. O büyük resmi yaratan HDP’dir, HDP’nin ittifaklarıdır, 8 Mart’lardır. Newroz’lardır, 1 Mayıs’lardır! Halklardır!

Cumhurbaşkanı adayımızı yakın zamanda halklarımıza müjdeleyeceğiz. Mücadelede, direnişte, siyasette, yarışta varız. Cumhurbaşkanlığında da ülkeyi yönetme iddiasında da varız. Mücadelemizden ve halkımızdan aldığımız bu güçle yeni dönemin kapılarını bizler açacağız.

Parlamentonun belirleyici anahtar gücü de yine biz olacağız. Bütün inanç ve kimliklerin, kadınların, gençlerin, ötekileştirilenlerin, ekolojistlerin, sosyalistlerin, feministlerin, emekçilerin, engellilerin iradesinin güçlü temsil edildiği bir parlamento hedefliyoruz.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz