Hızlı bir şekilde iyileşmenizi sağlayacak besinler!

0
Rabia Güner

Vücudun daha kolay ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacak bazı gıdalar var. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için iyileşmenizi hızlandıracak besinlerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Gündelik yaşam içerisinde birçok hastalıkla mücadele ediyoruz. Bu yüzden de beslenmemize çok dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü beslenme, iyileşme süresinde oldukça etkili… Peki, hangi gıdaları tüketirsek çok daha hızlı bir şekilde iyileşebiliriz? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Yeşil yapraklı sebzeler

Ücretsiz bok choy, doğal, düz yüzey içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar

Yeşil yapraklı sebzeler vücudun daha hızlı iyileşmesini sağlayan oldukça önemli besinlerdir. Üstelik birçok çeşidi de var. Bunlara örnek olarak lahana, ıspanak, roka ya da pazı gibi yeşillikler verilebilir. Bu besinler, vücuttaki iltihabı azaltarak iyileşme sürecine büyük fayda sağlar.

Çünkü yeşil yapraklı sebzeler; C vitamini, manganez, magnezyum, folat ve A vitamini içerir. Ayrıca anti- inflamatuar özelliği sayesinde bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Yumurta

Ücretsiz Yaban Mersini Yakınındaki Yumurta Stok Fotoğraflar

Yumurta oldukça önemli ve faydalı bir besindir. Yine hastalık sürecinde vücudun iyileşmesi noktasında oldukça etkilidir. Vücut, özellikle ameliyat gibi durumlarda daha çok proteine ihtiyaç duyar.

Yumurta da bol miktarda protein içermektedir. Yumurta tüketerek aynı zamanda bağışıklık sisteminizi de güçlendirebilirsiniz.

Somon Balığı

Somon Balığı Faydaları Nelerdir? Hangi Denizde Bulunur? Hangi Ayda Tazedir?  - BirBes

Somon balığı çok önemli bir besindir. Çünkü bol miktarda protein, B vitaminleri, selenyum, demir, çinko ve omega- 3 içerir. Yine iltihabı azaltmak ve yaraları iyileştirmek için oldukça etkilidir.

Fakat uzmanlar ameliyattan önce ve sonra balık tüketimi hakkında uyarılarda bulunur. Bu yüzden eğer ameliyat olduysanız bu tarz durumlarda tüketmeden önce doktorunuza başvurmanızda yarar vardır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz