Hukuku, adaleti, demokrasiyi esas alan yeni bir toplumsal sözleşme yapmaya davet ediyorum..

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Ankara İl Kongresinde konuştu. “Kadınların, gençlerin yüksek oranda temsil edildiği ve siyasete ilk defa DEVA Partisi’yle adım atan on binlerce arkadaşımızın yöneticisi ve mensubu olduğu bir teşkilat inşa ettik.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“‘Evime ekmek götüremiyorum’ diyen insanların sesi olduk. Her gün değişen piyasa koşullarında ayakta kalmaya çalışan esnafın dert ortağı olduk. Mülakatlarda haksızlığa uğrayan, ‘İş bulamıyorum’ diyen gençlerin, zulme uğrayan binlerce KHK’lının yanından ayrılmadık.

Bunca zorluğa, bunca tehdide rağmen dün itibariyle üye sayımız tam 100 bini geçti. İşini bilen iyi insanlarla emaneti teslim almaya kararlı adımlarla yürüyoruz. Gücümüzü kökümüzden alıyoruz. Kökümüz, ülkenin mayasındadır. Mazimiz, bu toprakların ezelden beridir hür yaşayan, sağlam bir demokrasi bilinci biriktiren köklerindedir. Bizi biz yapan, toplumsal ve siyasi tarihimizdeki demokrasi mücadelelerinden aldığımız mirastır.

Erdoğan, lafa gelince, Özal’ı dilinden düşürmüyor. Lafta ‘Özal’ diyor, icraata gelince tam tersini yapıyor. Rahmetli Özal bu olanları görse, 2021 yılının Erdoğan’ını herhalde sopayla kovalardı. Perinçek çıkıp ‘Turgut Özal ne dediyse tersini yapacağız. Onların hepsi çöplük’ diyor. Halkın desteğiyle siyaset yapamayan, Ankara’nın karanlık dehlizlerinde iktidara rota çizen birisi çıkmış rahmetli Özal’a çöplük muamelesi yapıyor. Sizin haddinize mi?

Cumhurbaşkanı artık halkla arasına uzun ve yüksek bir duvar ördü. Eskiden ‘Ankara’da Keçiören’de bir dairede oturuyor’ derlerdi. Şimdi kendisini Beştepe’ye hapsetti. Bir komşusu bile yok. Rövanşist tutumlara asla izin vermeyeceğiz. Hiç kimsenin örgütlenme özgürlüğü elinden almayacağız..

Kamuda çalışan kimse haksızca işini kaybetmeyecek. Hiçbir kadın giyimi sebebiyle baskıya, ayrımcılığa maruz kalmayacak. Çünkü artık DEVA Partisi var. Sosyal yardımların miktarını ve çeşidini artıracağız. Yapamayacağımız bir şeyin sözünü vermedik, vermeyiz. Ama bir söz veriyorsak onu da yerine getiririz.

DEVA iktidarında huzurunu kaçıracaklarımızın listesini veriyorum. Haksız rekabet ortamında zenginleşenlere huzur yok. Devletin memurunu baskı altına alan yereldeki derebeylerine huzur yok. Türkiye’ye yaşatılan bu korku filmi bitiyor. Unutun artık o günleri. Hakkı yenenin hakkını iade edeceğiz. Türkiye’nin sahipsiz olmadığını dünya aleme göstereceğiz.

Sizleri konuşmaktan korkmayan bir ülkeye davet ediyorum. Hukuku, adaleti, demokrasiyi esas alan yeni bir toplumsal sözleşme yapmaya davet ediyorum. Zenginleşen bir Türkiye’ye davet ediyorum. Sözüne tüm cihanın itibar ettiği bir Türkiye’ye davet ediyorum.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz