İç mekan tasarım hataları!

0
Rabia Güner

Evimizin ve odamızın tasarımı son derece önemlidir. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için asla yapmamanız gereken bazı iç mekan tasarım hatalarını derledik. Gelin, bunlara yakından göz atalım!

Tüm Mobilyalarınızı Duvar Kenarına Koymak

İÇ MEKAN TASARIMI-UYGULAMASI

Bütün mobilyaları duvara dayamak yanlış bir iç tasarımdır. Bu nedenle kat planında çeşitlilik ve ilgi yaratmak için odanın farklı noktalarını kullanmalısınız. Böylece birkaç farklı parçaya sahip olabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızla ilgili çeşitleri kağıda çizebilirsiniz. Örneğin oturma odasının ortasına bir ya da iki sandalye ekleyebilirsiniz.

Alanınızı Ölçmemek

İç Mekan Tasarımı – Mosem Tasarım Merkezi

Odayı doğru ölçmediğinizde mobilyalar sığmayabilir. Bu hatayı pek çoğumuz yapıyoruz. Bu yüzden sadece bir kez de ölçmek yetmez. Birkaç kez ölçmek gerekir.

Yanlış Konumlanan Sanat Eserleri

3ds Max ve V-Ray Render ile iç Mekan Aydınlatma ve Render Eğitimi | izzet  Alşan + 3ds Max ve Vray Dersleri, 3ds max ve vray eğitim seti

Örneğin tabloları çok yükseğe asmak doğru bir tasarım olmayabilir. Nedense çoğumuz sanat eserini yükseğe asmamız gerektiğini düşünüyoruz ama gerçekte bu böyle değildir. Sanat eserlerinin göz hizasında durması daha doğru olacaktır. Böylece eser daha iyi görünür. Her duvara bir sanat eseri koymak da statik ve ilgisiz bir görünüm sağlar.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz