İki Erkekle Evlenen Kadın

13
Latest posts by Kerstin Mutlu (see all)

Sosyal medyada bir haber gördüm. 

İtalya’da bir kadın iki erkekle evlenmiş. 

Bence güzel olmuş. 

Haberi araştırdım ama doğru mu yoksa şaka mı yapmışlar bulamadım. İtalya’da olduğu için belki İncil de vardı. İtalyanlar dindar ya belki ondan. 

Haberin altındaki yorumların hepsini okudum. 

Allah’a çok inandığını belirten kadın da demiş: ‘Daha ne kadar saçmalayabilirler dedikçe daha çok saçmalıyorlar’

‘Tövbe’

‘Tövbe’

‘Tövbe’

‘Ne güzel yıllarca bizde tersi oldu ne şaşırdınız en azından zorla degil herkesin rızası var‘

‘Ruh hastaları’ 

‘İstanbul Sözleşmesi işte bu’

Erkekler biseksüel olabilirler. 

Belki biseksüel değiller, kadın da iki erkek istemiş. 

Erkekler iki, üç, dört kadınla evlenince normal oluyor. Çünkü din olabilir demiş. 

Kadın iki erkekle evlenince ‘ruh hastaları’ demişler. 

Dine inananlara ne kadar çok sabırlıyız, değil mi?

Dine inananlar her türlü tersliği, şiddeti, insan öldürmeyi kutsal diye konuşuyorlar. 

Din olduğu için bir de utanmadan savunuyorlar. 

Ama din olmadığında kadın istediğinde hakaret ediyorlar. 

Hangi din olsa da saçma olan çok şey var. Evet, saçma. Saçma ve insan haklarına aykırı. 

Ama din olduğu için hakaret etmiyoruz. 

Ama bu dinlere inanan kişiler kendi hayatlarına ters şeyler olunca her türlü hakareti yapıyorlar. 

Bazen de hakaret yetmiyor onlara şiddet yapıyorlar. 

En sonunda insanları öldürüyorlar. 

Din için insan öldürüyorlar. 

Onların yaptığı saçma, ruh hastalığı, abartılmış, ne kadar daha saçmalarlar diyorum gene daha fazla saçmalıyorlar, sapıklık ve iğrençlik. 

Dinlere inananlar başka insanlara saçmalık diyorsa, dinlere inanmayan bizler de o dinlere inanların yaptıklarına saçma demeliyiz. 

13 YORUMLAR

 1. Sayın Kerstin Hanım,
  Mümkün olduğunca yazılarınızı okuyorum.
  Bildiğim kadarıyla psikoloji alanında çalışıyorsunuz. Benim bilgi eksikliğimden olabilir yorumlarınızla mesleğiniz arasında tutarsızlık var gibi geliyor.
  Her inanış veya inanmayışa sahip insanların yapacağı hata yanlış tavırları, (bilerek veya bilmeyerek) genelleyerek değerlendiriyorsunuz.
  İnsanların yaptıkları herşey inandıkları din veya ideoloji öyle dediği için değil,kendileri öyle istedikleri için yaparlar. Yanlışı düzeltmek doğru olanı yapıp tavsiye etmekle olur. Normal nedir derseniz . Benim inandığım ölçü, Kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma.
  Birey önemlidir ,toplumda önemlidir, değerli toplum değerli bireylerden oluşur. O yüzden makulü arayıp yapmamız gerekir diye düşünüyorum. Kim yaparsa yapsın Aşırılıklar zararlıdır .

 2. Kerstin hanım,
  ben de yazılarınızı okuyorum. Yazılarınız üzülerek belirteyim ki Ocak Medyanın çıtasını düşürüyor, çünkü tepkisel yazıyorsunuz. Kendinizi merkeze koyarak değerlendirmelerde bulunuyorsunuz, bu tarz da haliyle çok basit ve yüzeysel kalıyor. “İnsan kendi nasılsa başkalarını öyle bilirmiş ” diye bir söz var, aynen bu mantıkla hareket ediyorsunuz. Konuya daha etraflı, daha kapsayıcı bakabilmek de bir derinlik ve alt yapı gerektirir. Ben sizde bunu maalesef göremiyorum. Sarkaçlı saatlerin bir uçtan diğerine savrulduğu gibi davranıyorsunuz, bu da okuyucuya bir ölçü vermiyor. Savrulmak yerine normale, pusulaya vurgu yapıp baz almamız gereken temele dikkat çekseniz işe yarayacaksınız ama içinde bulunduğunuz halet i ruhiye sizi öylesine esir almış ki o dar kalıpların içinden çıkıp geniş daireden eşya ve olaylara bakabilme becerisini gösteremiyorsunuz.İşiniz zor, kolay gelsin!

 3. Keşke dinleri yargılamadan önce emir ve yasakların kaynağını arastırsaniz. Tepkinizin yersiz olduğunu anlamazsaniz bile belki daha mantıklı cümleler kurabilmenize yardımcı olur.

  • yazının ana teması şu değil mi?
   dinde (İslam dininde) bir erkek 4 kadınla evlenebilir. bunu ayrıca araştırmaya gerek var mı sence, herkesçe bilinen bir gerçek değil mi?

 4. ilk defa sizin yazınızı okuyorum ve sizi araştırdığımda sizin dinimizden nahaber olduğunuzu gördüm oysa islam dininde neden çoklu evlilikler belirtilmiştir bu haberi yapana kadar zahmet gösterip dinimizi araştırsaydın keşke ama sizin amacınız belli ? çamur at izi kalsın sahi ya siz hangi dine daha yakınsınız.

 5. Tesadüfen rastladığım internet medyasına haberin çarpıcı olması nedeniyle içeriğini okumak için göz attım.
  Haber gerçekmi yalanmı bilmiyorum.
  Haberi alıntı yapatığını söyleyen sapkın fikirli bu şahıs toplumu inanç üzerinden provake ediyor.
  Bu vatanda aşağılamaya çalıştığın inançlı insanlar sayesinde amacınıza ulaşamayacaksınız.
  Bu vatan toprağı parayla satın alınmadı. Şüheda yüzü suyu hürmetine Yaradan size ve sizin gibi şeytan avanesi sapkınlara fırsat vermeyecektir.
  Niyazım budur.

 6. -Bilinç ne zaman oluşmaya başlar?

  -Duygular ne zaman hangi yaşlarda ortaya çıkar?

  -Bilinç-duygu ilişkisi nasıldır, bilinç mi önce başlar yoksa duygular mı bilinçten önce doğar?

  -Öğrenme ne zaman başlar, nerden kimlerden öğreniriz ve öğrenmeyi etkileyen faktörler nelerdir?

  -Doğru bilgi nedir?

  -Yanlış bilgi nedir?

  -Öğrendiklerimizin ne kadarı doğru Bilgiye dayanır ne kadarı yanlış bileğiyle dayanır?

  -Yanlış öğrendiklerimizden nasıl kurtulabiliriz?

  -Uzmanlar Cinsel ve cinsiyet konularını ne kadar doğru biliyor? Nasıl öğreniyorlar? Uzmanların bildikleri ya tamamen yanlış bilgilere dayanıyorsa, veya ya uzmanlar doğru bilgileri doğru yorumlayamıyorlarsa? Doğru bilgilerin doğru yorumlandığından nasıl emin olabiliriz?

  -Uzmanlar, profesörler çarpıklıkları düzeltmede beden etkili olamıyorlar?

  Bu soruların her biri bir yazı konusu ve her bir soruyla ilgili 100 binlerce belki de milyonlarca makale yazılmıştır.

  Makale ele aldığı konuyla ilgili okurunu en azından en güncel düşünce tartışmalarından haberdar etmeli veya en güncel fikirlerin dışında yeni bir şey söylemeli.

 7. bi kadının iki erkekle evlenmesini bi erkeğin dört kadinla evlenmesiyle eşdeğer tutan kendini filozof sanan vatandaş, şöyle bi düşünsen bi karşılaştırsan artıları eksileri sen bile anlayacaksın da işte; lakin senin maksadın anlamak değil anlayanin da kafasını karıştırmak ya amacın..

 8. inançlara ve inananlara saygılıyız demek kocaman bir palavradır. bunu yazıyor olmam onlara saygısızlık ediyorum, edelim anlamında değildir. maymunlara, ineklere tapanlara saygı duymam gerekmediği gibi başka şeylere tapanlara da saygı duymam gerekmez. sms ten bihaber bir Tanrı, üç beş yüzyıl ara ile başka başka peygamber ve başka başka dinler yolluyorsa zaten Tanrı özelliklerini taşımıyordur. sorusu olan?

 9. Sayin bisiler yazmaya çalisan yazar yazinizi okudum. Sizin sasilacak bulduğunuz sey bir kadinin 2 tane hatta 3 tane erkekle evlenip cocugu oldugunda kime baba diyecegini bilememesi bir sapkinligin icinde buyumesi toplum ahlakinin ve degerlerinin bozulmasi degil İstanbul sözlesmesi gibi sapkin bir sözlesmenin dile getirilmesidir. islama dil uzatmadan önce neden coklu evlilik oldugunu bir arastirin derim.
  Not: (sizin bu yazilariniza kimsede kanmaz Türk halki uyandi artik Allah nurunu tamamlayacaktir siz istediginiz kadar karsi cikin cirkinlesin bu lakirtilara karnimiz tok).

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz