İktidar tarafından gasp edilmiş ne kadar hak varsa derhal tanıyacağız..

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Sivas İl Kongresinde konuştu. İki buçuk ay önce Cumhurbaşkanının imzasıyla açıklanan orta vadeli ekonomik programda 2022 için dolar kuru hedefinin 9,30, 2023 için 9,80, 2024 için 10,30 olduğuna dikkat çeken Babacan, şunları söyledi:

“Şaka gibi değil mi? Hani üç sene, beş sene program yaparsınız da program güncelliğini yitirir. Siz daha iki buçuk ay önce Resmî Gazete’de bir ekonomik program açıklıyorsunuz ve bunu bu ülkenin tek yetkili tek sorumlu Cumhurbaşkanı olarak açıklıyorsunuz ve ‘bizim dolar kuru hedefimiz, 2022’de 9,30, 2023’te 9,80, 2024’te 10,30’ diyorsunuz. Daha 2021 yılı bitmede kur 11’i geçti.

Bu nasıl bir plansızlık. Bu nasıl bir hesapsızlık, bu nasıl bir iş bilmezlik. Böyle bir ülkede insanlar önünü görebilir mi? İnsanlar neye güvenecek. Ekonomi güvenle yürür, güvenle. Güven olmayınca ekonomi olmaz… İnsanlar güvenmeyince ekonomi asla düzelmez. Faiz talimatla düşmez. Faiz güvenle düşer. Zannediyor ki ‘bütün yetkiyi elimde topladım, tek imza ile aklıma gelen her şeyi yaparım, bu ülkenin ekonomisini de düzeltirim.’ Düzeltemezsin. Mümkün değil. Çünkü anlamıyorsun, bilmiyorsun.

Vatandaşımızın hangi konuda sorunu varsa, bizler yurttaş olarak hangi konuda sorun yaşıyorsak hepsini tek tek çözmek için hepsini hazırlıyoruz. Çok detaylı çalışıyoruz. Hiç kuşkunuz olmasın. Türkiye artık bir yol ayrımına geldi. Bu karanlık tünelden çıkışın artık ışığı göründü. DEVA Partisi’nin emaneti teslim alma zamanı geldi, çok az kaldı.

Türkiye’de hiçbir şey eskisi olmayacak… Sokak ortasında ‘nerede bu devlet’ diye kendini sahipsiz hisseden vatandaşlarımız olmayacak. Askerin parmak salladığı, bürokrasinin kendini siyasetin üzerinde gölge irade ilan ettiği, yargının kendisini yürütmenin yerine koyduğu günler asla bir daha gelmeyecek…gücü ele geçirenin zayıfı ezdiği, nöbetleşe zorbalığı hüküm sürdüğü, üsttekinin alttakine baskı yaptığı bir Türkiye’ye asla bir daha izin vermeyeceğiz. Bu konuda herkes müsterih olsun. Bir yandan da Türkiye’yi asla öfkeye teslim etmeyeceğiz.

Çünkü biz çok iyi biliyoruz ki her gecenin bir sabahı her kışın bir baharı her kavganın da bir barışı vardır. Çünkü çok iyi biliyoruz ki, kutuplaşmadan, bağırıp çağırıştan hiç kimseye hayır gelmez. Çünkü biz çok iyi biliyoruz ki, adaletsiz hesaplaşma huzur getirmez… Bizim yolumuz belli. Bizim mayamızda karşılıkla sevgi var, saygı var… İşte biz yepyeni bir sayfa açmaya geliyoruz. 19 yıldır yıpranmış, yönetim kapasitesini yitirmiş, günü birlik hesapların içinde kaybolmuş bu iktidarı önümüzdeki ilk seçimde değiştireceğiz. Yola çıkarken yazdığı hedeflerin, ideallerin, sözlerin hepsini yolda yürürken kaybetmiş olan bu iktidarı ilk seçimde uğurlayacağız.

Ülkemizi bir intikam veya rövanş sarmalına, bir devri sabık dönemine girmesine de asla izin vermeyeceğiz. Bugünkü iktidara AK Parti’ye destek vermiş, destek veren, tüm vatandaşlarımıza buradan seslenmek istiyorum. Hiç kaygınız olmasın… Kazanılmış haklarınızın, helal lokmalarınızın hepsinin güvencesiyiz. Tüm haklarınız hukukla teminat altındadır. Bugünkü iktidar tarafından gasp edilmiş ne kadar hak varsa onları da derhal tanıyacağız.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz