İlişkide sevgilinizin mutlu olmadığı gösteren işaretler!

0
Rabia Güner

İlişkiler de yaşam gibi inişli çıkışlı süreçlerdir. Her zaman her şey mükemmel gitmez. Fakat eğer bir şeyler eskisi gibi gitmiyor ve bir soğukluk hissediyorsanız yolunda gitmeyen şeyler vardır. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için ilişkide sevgilinizin mutlu olmadığına dair bazı işaretleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

İlişkilerde patlama noktaları yaşanması bir noktada normaldir. Çiftler bu sayede bir şeyleri daha iyi anlar ve ders alır. Fakat eğer sevgiliniz sizden uzaklaşıyor ve son derece mutsuz görünüyorsa bazı işaretlere dikkat etmek gerekir. Peki, sevgilimizin ilişki içerisinde mutsuz olduğunu gösteren bu işaretler nedir?

Eski samimiyetinden uzaklaşmak

Sevgilinizin mutsuz olduğunu gösteren işaretler - Aşk

Sevgilinizle önceden çok sıkı fıkı ve son derece samimiydiniz. Fakat artık eskisi kadar samimi değilsiniz. Partneriniz size olan sevgisini göstermiyor. Siz de kendi sevginizi bu yüzden gösteremiyorsunuz. Çünkü samimiyet bir ilişkinin yapı taşıdır.

Alışkanlıklar değişse de sağlıklı bir ilişkide samimiyet aynı kalır. Hatta zamanla daha da derinleşir. Birbirini tanımak, yakınlık hissini güçlendirir. Buna rağmen siz her geçen gün daha da uzaklaşıyor gibi hissediyorsanız en sağlıklısı partnerinizle açık iletişim kurmaktır.

Sürekli tartışmak

Sevgililer Günü'nü unutmak boşanma gerekçesi

Partneriniz sürekli ilişki içerisinde sorun çıkarıyor. Çoğunlukla neden tartıştığınızı bile anlamakta güçlük çekiyorsunuz. Kavgaların sonunda çaba göstermek yerine ayrılmak istiyor. En ufak bir konuda dahi lafı ayrılığa getiriyorsa bir terslik vardır.

Bu noktada yapılması gereken en önemli şey hislerinizi anlatmak ve sağlıklı bir iletişim kurmaktır. Eğer sizin farkında olmadığınız bir sorun varsa bunu öğrenmeli ya da ayrılmak istiyorsa, bunu olgunlukla karşılamalısınız.

Partneri hayatın dışında tutmak

Aranızda bir şeyler ters gidiyor - Partnerinizin mutsuz olduğuna dair açık  işaretler! - Özgür basın

Partneriniz bilinçli ya da bilinçsiz olarak sizi hayatına dahil etmiyor olabilir. Örneğin bir yerlere sürekli yalnız gidiyor, arkadaş buluşmalarına sizi çağırmıyor ya da kendi hayatındaki gelişmeleri size anlatmıyor. Bu noktada sorunun ilişkiniz mi yoksa kişisel mi olduğunu öğrenmelisiniz.

Kişilerin kendilerine özel anlar ve alanlar bırakması normaldir. Fakat bu devamlı bir hal aldığında burada bir sorun var demektir. Bu yüzden partnerinizle bunu konuşmalısınız. Böylece ilişkiniz çok daha sağlıklı ilerleyecektir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz