İlişkiler hakkında birkaç ipucu..

0

İlişkiler konusunda bazen çarpıcı gerçeklerle yüzleşmek zordur ama bunu başarabilmek son derece önemlidir.

Ayrı geçirilen zamanlar ilişkiyi güçlendirir!

Elbette sevgilimizle ya da eşimizle zaman geçirmek çok güzeldir ama uzmanlar bunun fazlası durumunda çiftleri uyarıyor… İlişki içerisinde sürekli yan yana olmak, zamanla paylaşılacak şeyleri azaltacaktır. Aynı zamanda yan yana olmak sevdiğimiz kişi ile ilgili daha az düşünmemize sebep olacaktır. Uzakta olduğumuzda ise onu düşünür, nasıl olduğunu düşünür, neler yaptığını düşünür ve özleriz! Evet, bazen özlemek için bile ayrı kalmak iyi gelir…

İçinizdeki kötü hisse güvenin!

Eğer içinizde kötü bir his varsa o hisse güvenin çünkü genelde hislerimizde yanılmayız. O yüzden ilişkilerimizde çok dikkatli olmalıyız. Devamlı tekrar eden hareket ve söylemler genelde güvenilirdir. Peki ya aniden ortaya çıkanlar?

Her zaman duyarız; aramak isteyen arar, görüşmek isteyen görüşür ya da bunu planlar… Bahanelere kulak asmamalıyız.

En önemlisi de açık iletişimden yana olmalıyız. Soru sormak iyidir. ”Neden, ne için, ne amaçla, ne hissederek, ne oldu.” Sorun, çekinmeyin. Cevapsız sorular bizi sadece kuruntulara ve yanlış teorilere götürecektir.

Daha önce aldatan yine aldatır!

Bazı eylemler çok açık mesajlar verir. ”Bir kere yaptıysa bir daha yapar” düşüncesine ilkel bir göz ile bakmamalıyız çünkü araştırmalar bunun doğruluğunu onaylıyor. Aldatmanın haklı hiçbir gerekçesi olamaz!

İlgisiz ilişki, susuz çiçek gibidir!

İlgisiz ilişki tükenmeye yüz tutmuş bir ilişkidir. Herkes ilişkisinde ilgi bekler. İlgi de çaba gerektirir. Bunu sevdiğimiz insandan esirgememeli ve çok görmemeliyiz. Bazen bir gülümseme, bir çiçek, bir öpücük, bir çikolata… Mutlu etmek için yeter de artar!

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz