İlişkinizde fazla hızlı gittiğinizi gösteren işaretler!

0
Rabia Güner

Bazen ilişkide hızlı gittiğimizi fark etmeyiz. Çünkü aşık olduğumuzda ayaklarımız yerden kesilir. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için ilişkinizde fazla hızlı gittiğinizi gösteren bazı işaretleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

İlişki içerisinde duygularımızın beynimizi ele geçirdiği anlar olur. Bu anlarda gerektiği kadar mantıklı düşünemeyiz. Eğer ilişkilerde hızlı gidiyorsak, bunu da fark edemeyebiliriz. Peki, ilişkide hızlı gittiğimizi nasıl anlayabiliriz? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Partnerinizin mükemmel olduğunu düşünmek

Kalp için ücretsiz vektör grafikler

Yeni bir ilişkiye başladığınızda partnerinizin mükemmel olduğunu düşünmeniz biraz hızlı gittiğinize işarettir. Sürekli el ele göz göze olduğunuz sevgiliniz, size tüm sorumluluklarınızı unutturur. Fakat bu fazla ”süper” duyguların sizi aldatmasına izin vermemelisiniz.

Çünkü hiçbir insan, hiçbir zaman mükemmel olamaz. Birini tam anlamıyla tanımak da zaman işidir. Bu nedenle karşınızdaki kişiyi tanımak için biraz yavaşlamanızda fayda var. Sadece bu şekilde partnerinizi gerçekten tanıyabilir ve sevip sevmediğinizi anlayabilirsiniz.

Bir duygunun peşinden gitmek

Kalp için ücretsiz fotoğraflar

Partnerinizle ortak değerleri paylaşıyor musunuz ya da hayattan aynı şeyleri bekliyor musunuz? Yoksa sadece size hissettirdiği duygulara mı odaklanıyorsunuz? Bu gibi soruları kendinize sormanız çok önemlidir.

Çünkü ilişkilerinde hızlı giden insanlar genelde tek bir duygunun peşinden gider. Örneğin yalnızlıklarına biraz olsun çözüm bulmak gibi amaçları vardır. Fakat bu sağlıksız bir ilişkidir. Sağlıklı bir ilişki için mantığın da devrede olması gerekir.

Abartılı romantizm içinde olmak

Sevgili için ücretsiz fotoğraflar

Bazı insanlar karşısındaki insanı aşırı romantizme maruz bırakır. Adeta partnerini aşka boğmak ister. Eğer karşısındaki kişi de romantizimden etkilenen biriyse, bu aşkın büyüsüne hemen kapılabilir.

Evet, romantik jestler size harika hissettirir. Hatta ayaklarınızı tam anlamıyla yerden keser. Fakat bu noktaya dikkat etmenizde fayda var. Tüm bu iyi davranışların altında, toksik davranışları saklama çabası olabilir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz