İlk kez kamuoyu önüne çıktı..

0

Birleşik Krallık Kraliçesi, cuma günü Kraliyet Windsor At Gösterisi’ne sürpriz bir ziyaret yaptı ve burada Kraliçe’nin atı en büyük şampiyon seçildi.

96 yaşındaki hükümdar marttan bu yana ilk kez kamuoyu önüne çıktı. Kraliçe II. Elizabeth hareket etmekte güçlük çekmeyi sürdürdüğü için doktorların tavsiyesi üzerine Birleşik Krallık Parlamentosu’nun resmi açılışına katılmamıştı.

Kraliçe, binicilik gösterisinde kalabalığa katıldı ve kendisine kupa takdim edilen tribünde yerini almadan önce etkinliği izlemek için aracında otururken rahatlamış görünüyordu.

Hükümdar, 60 yıldan uzun bir süredir ilk kez parlamentoyu açmadı ve konuşmasını yapması için kendisinin yerine Prens Charles’ı görevlendirdi.

Kraliçe cuma günü erken saatlerde düzenlenen Highland Class 64 etkinliğini izlemeye geldi. Kraliçe’nin 5 yaşındaki boz gri bir kısrak olan atı Balmoral Leia birinci seçildi ve daha sonra en büyük şampiyon ilan edildi.

Gösteride bir arkadaşına eşlik eden, ABD’nin Massachusetts eyaletinden gelen Amerikalı turist Cathy Paige, Kraliçe’den birkaç metre uzakta olduğu için dehşete düşmüştü.

Paige şunları söyledi: “Onu görmeyi beklemiyordum; bu bir dilekti, bir hayaldi ama asla bir ihtimal değildi. Öylesine gelmiştim ve harika vakit geçirdim. Majestelerinden üç metre uzaktaydık, tam da beklediğim gibiydi, saçları mükemmel yapılmıştı ve mükemmeldi. Asla unutamayacağım bir andı, göz teması bile kurdum.”

Kraliçe, vefat eden kocası Prens Philip’i onurlandırmak için martta düzenlenen anma törenine katıldığından beri ilk kez kamuoyu önünde görüldü.

Kraliçe daha sonra Wessex Kontu ve Kontesi’nin kızları, kendisinin de torunu olan Lady Louise Windsor’u Fell Pony Topluluğu’nun 100. yıldönümünü kutlamak için düzenlenen fayton geçidinde izlemek için Kale’nin ana arenasında Wessex çiftine katıldı.

Kraliçe, başörtüsüyle ve bastonunu kullanarak arenaya girerken görüldü ve daha önce Horse & Hound Mountain and Moorland Supreme in Hand Şampiyonası’nda diğer cins şampiyonları yenerek birinci addedilen atı için ödüllünü aldı.

Kaynak: Independent Türkçe

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz