İnsan ilişkilerinde yapılmaması gereken şeyler!

0
Rabia Güner

İnsan ilişkilerinde yapılmaması gereken önemli noktalar vardır ve bunlar olduğu takdirde daha sağlıklı bir iletişim kurabiliriz. Biz de sizler için bazı maddeleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

İnsanların mükemmel olmasını beklememeliyiz!

MUTLU İNSANLARIN GÜNLÜK ALIŞKANLIKLARI ‹ Mutluyum Çünkü

Hiçbir insan mükemmel değildir ve olamaz. Bu nedenle de insanlardan hatasız, kusursuz ve mükemmel olmalarını beklemek doğru değildir. Bu hem karşı taraf için hem de bizim için oldukça zorlaştırıcı bir unsur olacaktır. Bu beklenti gerçekçi ve mantıklı değildir. Her insan hataları ve yanlışlarıyla bir bütündür.

Kendi işimizi kendimiz yapmalıyız!

Mutluluk Nedir? İnsan Ne Zaman Mutlu Olur? | IIENSTITU

Diğer insanlardan bizim için sürekli bir şeyler yapmasını beklemek doğru değildir. Üstelik söz konusu bu beklentiler bizim işlerimiz olduğunda daha da yanlıştır. Beklentiletimizi her zaman makul düzeyde tutmalıyız. En doğrusu ise hiçbir beklenti içine girmemektir. Böylece gerçekleşmeyen beklentilerinizden ötürü hayal kırıklığına uğrayıp, üzülmeyiz.

İnsanların değişmesini beklememeliyiz!

Daha Mutlu Bir İnsan Olmanın İpuçları Nelerdir • Blogisma

İnsanlar zamanla değişir ve gelişir ama bu durum bütünüyle gerçekleşmez. Üstelik birilerinin bizim için değişmesini istemek de doğru değildir. Bizim beklentlerimiz doğrultusunda kimse değişmemelidir çünkü bu değişim uzun vadeli olmayabilir. O yüzden yakın ilişkide olduğumuz insanları olduğu gibi kabul etmeliyiz. Aksi takdirde ilişkilerimiz sağlıklı bir şekilde ilerlemeyecektir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz