İnsanların 30 yaşından sonra yaptığı 3 hata!

0
Rabia Güner

30’lu yaşlar insanların kendilerini daha yakından tanıdığı yaşlar olarak bilinir. Yine de bu yaşlara geldiğimizde bazı kalıp yargılardan sıyrılamıyoruz ve hatalar yapıyoruz. Biz de sizler için bu yaşlarda en sık yapılan hataları derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Evlenmeniz gerektiğini hissetmek

Çoğu insan, 30 yaşından önce evlenmesi gerektiğini düşünür. Bu algı aslında bizim değil, kültürün yaratmış olduğu bir durumdur. Bazı insanlar bu noktada çevresinden bir baskı görür. Bu baskı da acele verilen kararlarla birlikte yanlış evliliklere sebebiyet verir. Doğru insanla karşılaşmanızın yaşı olamaz ve hayatınızın aşkını bir ömür bulamayıp, yalnızlığı da tercih edebilirsiniz. Üstelik kötü bir evliliktense yanlızlık çoğu kişiye daha iyi görünür.

Hayatın bittiğini düşünmek

Yaşla birlikte insanlar bu dönemlerde vücudunun yaşlandığını hissetmeye başlıyor. Eğlenceli şeylerden geri durarak, yaşına uygun davranmaya çalışıyor! 30 yaşındaki insanlara lunaparkta eğlenmek, çocuk işi gelebiliyor. Fakat 60 yaşında olup da çocuklar gibi eğlenen insanlar da var. Hayatınız bitmedi, sadece yeni bir evreye geçti. Bu evreyi kaliteli ve eğlenceli yaşamak da karamsar düşüncelerle hiçbir şey yapmamak da sizin kararınız…

Kariyer ve eğitim gibi konularda değişiklik yapmamak

30 yaşından sonra insanlara meslek değiştirmek oldukça güç gelebilir. Sadece 30 yaşındasınız ve meslek değiştirmek her yaş için denenmeye değer bir şeydir. Sevmediğiniz bir işle ömür tüketmektense, severek yapacağınız işe her an atılmak alacağınız en doğru risklerden biri olabilir. Öğrenmenin yaşı yoktur. Hayatınızın yol haritasını çizecek olan sizsiniz. O yüzden bir karar alırken önce kendinize sormanız gerekir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz