İnsanların bekarlığı tercih etmesinin sebepleri!

0
Rabia Güner

Günümüzde insanlar mutsuz ya da yüzeysel bir ilişki yerine yalnız olmayı tercih ediyor. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için insanların bekarlığı tercih etmesinin sebeplerinden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Bekarlığı tercih eden insanların sayısı her geçen gün artıyor. Peki, insanlar neden evlenmek istemiyor? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Özgürlük

Ücretsiz Pembe Taç Yapraklı çiçek Tarlasında Duran Sarı Elbiseli Kadın Stok Fotoğraflar

Evlenen insanların özgür olmadıklarını söylemek doğru değildir. Fakat elbette ilişkinin getirdiği sorumluluklar da vardır. Bazı insanlar için bunlar şikayet edilecek şeyler değilken bazı insanlar özgürlüğünün kısıtlandığını hisseder.

Başka bir insanla hayatı paylaşmak için kendini hazır hissetmediği için de bekar kalmak ister. Fakat ana konu burada özgürlüktür.

Yerleşik hayat

Ücretsiz Turuncu Volkswagen Kabin Stok Fotoğraflar

Bekarlığın tercih edilmesinin öne çıkan sebeplerinden biri de yerleşik hayata hazır olmamalarıdır. Bir ilişkinin getirdiği birçok sorumluluk vardır. Buna bağlı olarak da değişen yaşam tarzı endişe verici olur.

O yüzden de bazen, hazır olana kadar yalnız kalmak bir ilişki içerisinde olmaktan çok daha iyi bir seçenektir. Böylece mutsuz ilişkilerin önüne geçmek mümkündür. Kişi tek başına da sağlam temelleri olan bir hayat kurar.

Kariyer

Ücretsiz İşyerinde Dizüstü Bilgisayarda Yazı Yazan Konsantre Kadın Girişimci Stok Fotoğraflar

Sağlam bir kariyer hedefi olan insanlar da bazen bekarlığı tercih ederek yaşar. Çünkü bazı durumlarda kariyeri ile partneri arasında seçim yapmak zorunda kalır. Bu durumda da insanların ya hayalleri sona erer ya da mutsuz bir ilişki yaşar. Bekarlık da her zaman en iyi tercih olmaz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz