İş yerinde değer görmediğizi gösteren işaretler!

0
Rabia Güner

İş yerinde yeteri kadar değer görüp görmediğimizi anlamanın bazı yolları vardır. Sizler için bu işaretleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

İş yerinde günün büyük bir bölümünü geçiriyoruz. Bu yüzden de hem beden hem de ruh sağlığımız için iş yerindeki huzurumuz çok önemlidir. Herkes çalıştığı yerde değer görmeyi hak eder. Değer görmediğinin ise bazen farkına varmayabilir. Peki, iş yerinde değer görmediğimizi gösteren işaretler nelerdir?

Hak ettiğinizden daha düşük maaş almak

İş Yeri Sigortası - Öztorun Sigorta - İzmit Ev, İş Yeri ve Araç Sigortaları

Çoğu zaman aldığınız maaş size değer verilip verilmediğinin en büyük göstergelerinden biridir. Eğer performansınız ve maaşınız arasında ciddi bir uçurum varsa hak ettiğiniz değeri görmediğinizden emin olabilirsiniz.

Çünkü işverenler çalışana en az şekilde maaş vermek ister. Bu da sizin emeğinize, zamanınıza ve sağlığınıza yapılmış en büyük sömürüler arasındadır. En sağlıklısı bu işi bırakıp, değer görebileceğiniz başka bir işe yönelmektir.

Sıkı bir şekilde takip edilmek

İş Yeri Sigortası – SEDAT DEMİR SİGORTA

İş yerinde patronunuz tarafından sürekli izlenmek ve takip edilmek değer görmediğinizin işaretlerinden biridir. Size, yaptığınız işe güvenmiyor ve üzerinizde bir baskı oluşturmaya çalışıyordur. Bu yüzden de özerk çalışma hakkınızı ihlal etmiş olur.

Bu durumda en sağlıklısı haklarınızın bilincinde olup, bunun arkasında durmaktır. Rahatsız olduğunuz bu durumu gidip iletmelisiniz. Buna rağmen aynı baskıcı bakışlara devam ediliyorsa, size yeteri kadar değer verilmediğinden emin olabilirsiniz.

Sık sık iş tanımınızda yer almayan şeylerin talep edilmesi

İş yerinde mutsuz olmak - Sima Psikoloji

İş yerinde birçok insan, iş tanımı dışında kalan işleri yapmak durumunda kalıyor. Fakat işverenin böyle bir hakkı, çalışanın da böyle bir sorumluluğu olamaz. Eğer iş yerinde bu tarz işlerle uğraşmak zorunda kalıyorsanız, değer görmediğinizin işaretlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Değer gördüğünüz bir işte kimse sizden angarya işleri yapmanızı beklemez. Çünkü bunun sizin işiniz olmadığını bilir. Bu yüzden en sağlıklısı bunu konuşmak ve bir değişim olmazsa iş yerinden ayrılmaktır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz