İsrail’den Türkiye uyarısı!..

0

İsrail, Türkiye’deki vatandaşlarına yönelik seyahat uyarısı yaptı. İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, İstanbul’daki vatandaşlarından Türkiye’den ayrılmalarını istedi.

Geçen ay İran’ın Türkiye’deki İsraillilere saldırı girişimlerinin önlendiği haberlerini hatırlatan Lapid, şunları ifade etti: “Bu terör saldırıları tatile giden İsraillileri hedef alıyor. Kasıtlı olarak İsraillileri öldürmek ya da kaçırmak için seçiyorlar. Bu gerçek ve ciddi bir tehdit” dedi. İsrailli bakan, “İsraillilere gerekmedikçe İstanbul’a ve Türkiye’ye gitmeme çağrısı yapıyoruz. Eğer İstanbul’daysanız derhal İsrail’e dönün, İstanbul’a uçuş planınız varsa iptal edin. Hiçbir seyahat hayatınızdan değerli değildir.”

Seyahat uyarısının turizm sezonu bitmeden kaldırılacağını umduğunu dile getiren Lapid, son haftalarda çok sayıda İsrail vatandaşının hayatının kurtarıldığını dile getirerek Türkiye’ye yardımları için teşekkür etti.

İran Devrim Muhafızları’nın üst düzey isimlerinden Albay Hassan Sayid Khodaei’nin geçen ay evinin önünde silahlı saldırıya uğrayarak öldürülmesi sonrasında İsrail yönetimi, İran’ın olası saldırıları nedeniyle vatandaşlarına “Türkiye’ye gitmeyin” uyarısında bulunmuştu.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz