İyi bir ilişkinin sağlığa faydaları..

0

Hepimiz insanlarla iyi ya da kötü etkileşim ve iletişim halindeyiz. Bu insanlığın devamı için gereklidir. Araştırmaların ortaya koyduğu sonuçlara göre ise iyi bir ilişki sağlığımız açısından son derece önemlidir. Neden mi?

Sağlıklı ilişkiler kurabilen insanlar bunu kuramayan insanlara kıyasla çok daha uzun süre yaşamaktadır. Gülmek dahi ömrümüzü uzatırken, ilişkiler nasıl uzatmasın ki, öyle değil mi? Hatta sosyal açıdan yetersiz olan insanların sağlık sorunları obezite ve hareketsizlik gibi sağlık sorunlarından daha ciddi bir durumdur. Sosyal olmayan/olamayan insan, duygusal açıdan da birçok sorun yaşayabilmektedir. Örneğin depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklar beraberinde yeme alışkanlığını etkileyecek, bu durum da beraberinde obeziteyi getirecektir.

Aynı zamanda sosyal olmayan/olamayan insan zamanının büyük bir çoğunluğunu evinde geçireceği için de hareketsiz kalacak, bu eylemsizlik onu birçok sağlık sorununa götürecektir.

Duyarlı bir partner

Eğer duyarlı bir partnere sahipsek son derece şanslıyız çünkü duyarlı bir partner de bizim her zaman iyiliğimizi isteyecek, bize iyi hissettirecek ve tüm bu güzel hisler, davranışlar bizi sağlığımız açısından ileriye taşıyacaktır.

Bu da sağlıklı ilişkilerden, sağlıklı bedenlere demek oluyor…

Tüm bunlar da partner seçiminin önemini bir adım daha öne taşıyor.

O yüzden partner seçimlerimizde dikkatli ve seçici olmak büyük önem taşıyor!

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz