Kabe’nin etrafındaki tavaf alanı, boş haliyle görüntülendi..

0

Suudi Arabistan’da koronavirüs sebebiyle kapatılan Kabe’nin etrafındaki tavaf alanı, boş haliyle görüntülendi. Son verilere göre virüs kaynaklı can kaybı 41’e, vaka sayısı 2 bin 795’e yükseldi. 615 kişi de sağlığına kavuşurken, 4 ilde ve 5 büyük kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’nın haberine göre Sağlık Bakanı Tevfik er-Rabia, ülkede Kovid-19 vaka sayısındaki artışın vatandaşların konuyla ilgili talimatlara ve kurallara uymasına bağlı olduğunu belirtti. Rabia, “Bakanlığın yaptığı araştırmalara göre ülkede gelecek haftalarda Kovid-19 vaka sayısının en az 10 bin, en çok 200 bin arasında gerçekleşmesi bekleniyor.” ifadesini kullandı.

Devletin Kovid-19 ile mücadelede sınırsız desteğine rağmen 2 sorunla karşılaştıklarını belirten Rabia, şunları kaydetti: “Sorunlardan biri, vaka sayısının aşırı derecede artması durumunda dünya piyasasında gerekli tıbbi teçhizatın bulunmaması, diğeri ise toplumun konuyla ilgili kural ve talimatlara uymada gevşeklik göstermesi sonucu vaka sayısının sağlık sisteminin kapasitesinin üstüne çıkacak olması.” Video..

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz