Kahvaltının iş performansınıza 4 etkisi!

0
Rabia Güner

Sabah uyanıp, güzel bir kahvaltı sofrası kurmak çoğu zaman zahmetli olabilir. Genelde hızlıca hazırlanıp, bir iki şey atıştırıp evden koşarak çıkıyoruz. Fakat araştırmalara göre, en fazla ihmal ettiğimiz öğün, en önemli öğün! Peki, iş performansımızı nasıl etkiliyor? Gelin, yakından göz atalım…

Sağlıksız bir güne başlayabilirsiniz

Sabah kahvaltı etmemek güne sağlıksız bir kapı aralar. Üstelik yolda hızlıca atıştırdığınız hamur işleri sizi daha da sağlıksız duruma sokacaktır. Sağlıksız beden de sağlıksız bir zihne yol açacaktır.

Enerjiniz düşük olabilir

Kahvaltıyı yapmamak gün içinde yorgunluk, halsizlik ve performans düşüşleri yaşamanıza sebep olur ve veriminiz düşer. Eğer kahvaltı yaparsanız enerjik ve güçlü hissedersiniz. Böylelikle iş performansınız da artacaktır.

Daha stresli olabilirsiniz

Stres hem bedensel hem de ruhsal olarak sizi etkiler. Sabahları salgılanan kortizol hormonu, kahvaltı olmadan maksimuma ulaşır. Eğer sağlıklı kahvaltı yaparsanız bu dengelenecektir. Böylelikle daha iyi konsantre olabilir ve daha iyi işlere odaklanabilirsiniz.

Üretkenliğiniz düşebilir

Gece boyunca yemek yememek, güne aç başlamanızı sağlar. Kahvaltısız bu açlık seviyesi giderek artar. Bu açlık da üretkenliğinizi doğrudan etkiler. Kahvaltı yapmak ise sizi çok daha üretken yapar. Ayrıca daha dikkatli olursunuz ve hafızanız da güçlenir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz