Kalp çarpıntısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı..

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kalp çarpıntısı şikayetiyle özel Güven Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneden yapılan açıklamada, yapılan tetkiklerinde herhangi bir sorunun tespit edilmediği belirtildi. Taburcu olan Meral Akşener, açıklama yapmadan hastaneden ayrıldı.

Parti yetkilileri, Akşener’in sağlık durumunda endişe verici bir durum olmadığını ve kontrollerinin sürdüğünü ifade etti. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, hastane önünde gazetecilere açıklama yaptı. 

Poyraz, “Doktorlarımız bu konuyla ilgili gerekli tetkikleri yaptılar, tetkikler sonucunda ciddi bir şey olmadığına ilişkin bizi bilgilendirdiler. Konuyla ilgili detaylı bilgileri doktorlarımız vereceklerdir. Arayan, dua eden herkese buradan teşekkür ediyorum.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez de şunları kaydetti: “Genel Merkez’de, Sayın Genel Başkanla toplantı esnasında kendisi bir çarpıntı hissettiğini ifade etti. Hepiniz biliyorsunuz, çok yoğun bir çalışma temposu içerisinde. Bu çarpıntı şikayeti üzerine hastaneye gelmeyi uygun gördük ve Güven Hastanesi Acil Servisinde tetkikleri yapıldı. Bütün tetkikler tamamlandı. Endişe edecek bir şey yok, merak eden tüm yurttaşlara, tüm Türkiye’ye şükranlarımızı sunuyoruz. Dualarınızı bekliyoruz.”

“Meral Hanım’ın bilinen herhangi bir rahatsızlığı var mı?” sorusu üzerine Çömez, “Hayır, sağlık konusunda bir sıkıntısı yok. Son derece sağlıklı.” yanıtını verdi.

Güven Hastanesi Başhekim Yardımcısı Berkant Özpolat ise “Sayın Meral Akşener, hafif bir çarpıntı şikayetiyle hastanemize başvurmuştur. Yapılan tetkiklerde bir problem saptanmamıştır, inşallah hayırlısıyla taburcu etmeyi planlıyoruz.” açıklamasını yaptı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, kalp çarpıntısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sağlık durumunun gayet iyi olduğunu açıkladı.

Aydın, Akşener’in tedavi altına alındığı Güven Hastanesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Genel Başkan’ımız gayet iyi, dinleniyor. Doktorlar en kısa zamanda ayrılabileceğini de ifade ettiler. Ama Genel Başkan’ımızın bir ricası var; ‘Bekleyen arkadaşlar evlerine dönsünler.’ diyor. Onun bu mesajını da bütün arkadaşlara, herkese iletmiş olalım.” dedi.

Güven Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Cesur da Akşener’in genel durumunun gayet iyi olduğunu ve istirahat edeceğini belirterek taburcu olmasının beklendiğini söyledi.

Bu arada bazı partililer Akşener’in kaldırıldığı hastane önünde toplandı. Hastane önündeki kalabalık İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın’ın açıklamasının ardından dağıldı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz