Karnınızı sıkılaştırmanın yolları!

0
Rabia Güner

Çoğumuz fit bir karna sahip olmak isteriz. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için karnınızı sıkılaştırmanın bazı yollarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Hamilelik ya da verilen kilolar, karın bölgesinde sarkmalara sebep olabilir. Fakat bunlardan kurtulmak ve fit bir karna sahip olmak mümkündür. Peki, bunun için izlenmesi gereken yollar nelerdir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Serinlik

Ücretsiz Uyuyan Kadın Yakın çekim Fotoğrafçılığı Stok Fotoğraflar

Fit bir karna sahip olmanın yollarından biri, yatak odanızın serin olmasına özen göstermenizdir. Çünkü uyku kaliteniz, cildiniz ve sağlığınız üzerinde sandığınızdan çok daha fazla etkilidir. Eğer kaliteli bir uyku düzenine sahip değilseniz, haliyle düz bir karın da hayal olmaktan öteye gitmez.

Bu yüzden öncelikle yatak odanızın karanlık olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra oda sıcaklığının 18 derece olmasına özen göstermeniz gerekir. Yatmadan en az iki saat önceden de yeme içmeyi azaltmanızda fayda var.

Krem

Ücretsiz Sütte çilekli Damla Stok Fotoğraflar

Sıkı bir karın için retinoid içerenler kremler tercih edebilirsiniz. Çünkü uzmanlar bu kremlerin cilt hücrelerini yenilediğini söylüyor. Ayrıca cildi sıkılaştırma noktasında da oldukça etkili olduklarının altını çizebiliriz.

Fakat eğer tercihinizi bu kremlerden yana kullanacaksanız, düzenli kullanılması gerektiğini de unutmamalısınız. Düzenli kullandığınızda etkisini daha iyi göreceksiniz.

Hareket

Ücretsiz Açık Tarlaya Yürüyen İki Kadın Stok Fotoğraflar

Fit bir karın için hareketli bir yaşam tarzı oldukça önemlidir. Bunun için her gün 20 dakika yürüyüş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra güç geliştiren egzersizler yapmaya özen göstermenizde de fayda var.

Çünkü aktif kalmak sadece sağlıklı bir vücut değil sağlıklı bir beyin için de oldukça gereklidir. Tüm bunlar da birbirlerini fazlasıyla etkiler. Ayrıca bu aktiviteler nasıl cilt kalitesini artırıyorsa, kasları da geliştirir. Çoğu noktada birebir faydalı diyebiliriz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz