Kaset tartışması yeniden başladı.. Baykal: İçişleri Bakanı, elindeki bilgilerin gereğini derhal yapmalıdır

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a seslendi. “Sen referandumla uğraşacağına sana tuzak kuranlara ait bir, iki cümle söyle de milletin gönlü rahatlasın yahu.” diyen Soylu, şunları söyledi: “Kendisini savunamayan bir adamdan memlekete ne fayda gelir? Haydi söyle. Ben söyleyeyim. İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. Yüreğin yetiyorsa İçişleri Bakanlığı’na gel, Kemal Kılıçdaroğlu’yla sana kaset kumpasını kim kurdu gösterelim. Onların elinin altında oyuncak olmayın ve bu millete ayıp etmeyin. İftira atmayın.

Kılıçdaroğlu’nu al gel. Seninle birlikte Kılıçdaroğlu’na bu kumpası kim kurdu net bir şekilde anlatalım. Ha bir şey daha istiyorum senden Deniz Baykal; mahkeme açıldı, şimdi her şey ortaya çıkacak. Bütün deliller, her şey orada. Bakalım o mahkemeye müşteki olabilecek misin? Sen kendini savunmayacaksın, sonra kalkıp peygamber efendimize dil uzatacaksın. Ondan sonra da kalkıp diyeceksin ki, ‘Bu ülkede bana terörist diyenin alnını karışlarım.’ Baykal sen hep teröristlerle beraber oldun, hep onlarla beraber oldun.”

Bu açıklamalara CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’dan cevap geldi. Bakan Soylu’nun bilgileri paylaşmasından mutluluk duyacağını vurgulayan Baykal, Soylu’dan elindeki bilgilerin gereğini derhal yapmasını istedi. Baykal, şöyle konuştu:

“Benimle paylaşacak da ne olacak? Ben yaşadığımız olaylarla ilgili gözlemler yapmışım, hükümler vermişim. Ama bu konuda yeni deliler yeni kanıtlar ortaya atılır, gerçekler kendini gerçekten gösterirse, bundan mutluluk duyarım. Ama şu ana kadar bu doğrultuda hiçbir gelişim olmadı, hep kuru laf, boş laf. Yedi yıl oldu, ortada hiçbir şey yok.

Sayın Bakanın elindeki bilgiler bunu değiştirecek, yeni güvenilir, inanılır, sağlam kanıtlara dayalı bir yargı süreci işletecek durumdaysa neyi bekliyor? Derhal harekete geçsin, derhal gereğini yapsın. Ben ciddi kanıtlara dayanan, siyasi saptırmaya yönelik değil, gerçekleri ortaya çıkarmayı amaçlayan ciddi bir hukuki sürecin başlamasından mutluluk duyarım, bunu sevinçle karşılarım.

Bunu birlikte değerlendiririz. Ama şu ana kadar boş sözden bir şey olmadı. Sayın İçişleri Bakanı genç, dinamik, değerli bir bakanımız. Ona başarılı bir siyasi hayat diliyorum. Ama öyle yargının karara bağlayacağı konularda, ilgili bir kişilerin kulağına bir şeyler fısıldayarak aydınlık getirmek mümkün değil, derhal gereğini yapsın. Ben bundan sevinç ve mutluluk duyarım. Kendisine başarılar dilerim.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz