Kediler siyasete girdi..

0

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kedi Şero ile çekilmiş fotoğraflarını sosyal medyadan paylaştı.

Resim

“İktidara gelince yaş mamayı lüks olmaktan çıkaracağım.” diyen Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti: “CHP Genel Merkezi’nde emektarımız Şero ile bir araya geldik. 2005 yılında dünyaya gelen Şero’yu halkımız ‘sosyal demokrat kedi’ olarak tanıdı. Bilirsiniz, kediler mekanı sahiplenir. Ve bir kedinin gözünde her şey kediye aittir. Burayı da en çok sahiplenen Şero’dur. Kapılar ona hep açıktır. Malum kediler kapalı kapıları sevmez. O istediği yere girer çıkar; sonsuz bir seyahat özgürlüğüne sahiptir. İstediği yerde dolaşır, istediği yerde dinlenir, istediği yerde uzanır. Canı ne isterse onu yapar. Bazen TV’de yanımızda boy gösterir, bazen toplantımızı böler. Hep de dikkatleri üzerine çeker. Kediler zaten bilge canlılar. Şero da artık gel git, bir siyaset erbabına dönüştü. Bugün de ona son çalışmalarımızı anlattım. Şero’ya bugün bir de söz verdim. İktidara gelince yaş mamayı lüks olmaktan çıkaracağım. Yolda beraber yürüdüklerimizi, herkesi, gencini yaşlısını kedisini çiçeğini böceğini yürekten seveceğiz. Çünkü şefkat erdemdir.”

Kılıçdaroğlu’nun bu paylaşımına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan karşılık geldi. “Kılıçdaroğlu tanıştırayım; bu da bizim Duman. Arada bir Genel Merkez’e uğrar. Siyasetle pek ilgisi yok ama yaş mama konusunda Şero ile aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz