Kendi oyuncularımızı yetiştireceğiz..

0

Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, İzmir Kız Lisesinde öğrencilerle bir araya geldi. “Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin. Çeşme’den çıkıp Altay’a geldiğimde fiziğim yetersiz diye geri gönderildim. Ama ben vazgeçmedim. Sizler de asla vazgeçmeyin.” diyen Denizli, bu bakış açısı sayesinde Altay tarihinin en fazla forma giyen ve en fazla gol atan oyuncusu olduğunu, Süper Lig’de gol krallığına ulaştığını söyledi.

“Vizyonunuzu ve hedefinizi belirleyin. Zor hedefler seçin. Hedefiniz ne kadar zor olursa, elde ettiğiniz başarının değeri de bir o kadar artar. Başarının sonu yok, her zaman daha iyisi var ve siz buna odaklanın.” diyen Denizli, şunları ifade etti:

“Sadece okulda aldığınız eğitim yetmez. Bir gün bile boş durmayın, kendinize bir şeyler katın. Unutmayın; boş geçirdiğiniz her gün, dünyanın başka yerinde bir genç çalışıyor ve sizden daha iyi duruma geliyor. İdolüm Metin Oktay gibi olabilmek için ben de Çeşme Kalesi’nin duvarlarına top vurarak onun gibi saatlerde çalıştım. Hiçbir başarı tesadüf değildir, arkasında mutlaka bir hikaye vardır, işte bu hikayeyi bulmaya çalışın.

Altay benim yuvam. Bütün başarıları Altay sayesinde kazandım. Alsancak benim için bir semt değil, yaşanmışlıkların olduğu bir yer. Stadı’mız da öyle. Bir ömür geçirdim orada. Kornerden ilk golümü attığım gün, sanki az önce yaşanmış gibi halen hafızamda tüm canlılığıyla duruyor. Kasım ayında stadımız açılıyor. O günü dört gözle bekliyoruz.

Eğitim ve sporun bir arada olacağı bir ortam hazırlıyoruz. İzmir ve Türkiye’nin her yerinden yetenekli gençlerle ilgili çalışmayı başlatacağız. Benim oynadığım dönemde alt yapıdan yetişen sekiz oyuncu A Takım’da forma giymişti. Bu bir Altay kültürü, Altay geleneğidir. Altay’ı yeniden kendi oyuncularını yetiştiren kulüp düzeyine taşıyacağız.”

Kaynak: TRT Spor

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz