KHK mağdurlarının feryâdı Arş-ı Alâ’ya ulaştı; sadece sağır taklidi yapanlar duymuyor..

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. “Son günlerde hem içeride hem de dışarıda, her haliyle provokasyon kokan eylemlere muhatap oluyoruz.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Bu provokasyonlara kesinlikle gelmemeli, başta siyasiler olmak üzere toplumsal kutuplaşmaya zemin oluşturacak her türlü söylem ve eylemden uzak durulmalıdır. Herkes geçmişte yaşanan acı hadiselerden ders çıkarmalı ve yeni acılara sebebiyet vermemek için hassas davranmalıdır.

Birlik ve beraberliğimiz açısından hassasiyet göstermemiz gereken en öncelikli mefhum ise adalettir! Adalet yara almışsa, diğer hiçbir şeyin tedavisi mümkün olmaz. Evet cari açık mühim, bütçe açığı, rezerv açığı ve dış ticaret açığı önemli; fakat adalet zaafiyeti başka hiçbir şeye benzemez!

Hukuk rafa kaldırılmışsa, tedavülde olan diğer şeylerin hiçbir faydası ve kıymeti yoktur! KHK meselesi hepimizin malumu; toplumsal vicdanı zedeleyen ve 6 yıldır kanayan bir yara. Defalarca dile getirdik, iktidarı defalarca uyardık. Fakat iktidarda bulunanlar hatalarını telafi etmek yerine, ne yazık ki ısrarla yeni yanlışlar yapıyor.

Uzun uzadıya teknik ayrıntılar girmeyecek; şöyle olmuştu, şimdi de böyle oldu diye açıklama yapmayacağım. Zaten KHK mağdurlarının feryâdı Arş-ı Alâ’ya ulaştı; sadece sağır taklidi yapanlar duymuyor. Şimdi de geçici bir maddeyle, bir günde 6 binden fazla insanın işini, ekmeğini elinden aldılar.

Hem de sorgusuz, sualsiz; savunma için verdikleri 1 haftanın dolmasını dahi beklemeden! En fazla İçişleri Bakanlığı’ndan olmak üzere, birçok kurumdan 6 binden fazla insanı ihraç ettiler. Hangi hakla, hangi vicdanla, hangi değer yargısıyla ve hangi hukuk kaidelerine göre? Sadece ama sadece ‘ben yaptım oldu’, ‘ben şu an iktidardayım, gözünün üstünde kaşın var, ben seni beğenmiyorum’ mantığıyla yapılıyor tüm bunlar!

Aliya İzzetbegoviç’in şu sözleriyle, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, iktidarda bulunanlara bir kez daha sesleniyorum:
‘Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önünde hesap verecektir!’

Evet sonsuz iktidar yoktur ve herkes yaptığının hesabını belki bu dünyada fakat muhakkak ahirette mutlaka verecektir! Özellikle inançlı olduklarını iddia eden kesimlere bunu söylemeyi görev addediyorum. Biz isteriz ki, siz bu yanlışlarınızdan, zulümlerinizden vazgeçin; bu vebalden kurtulun.

Fakat yanlışınızda ısrar etmeye kararlıysanız; bilin ki biz de KHK mağduriyetlerine son vermeye ve bu adaletsizliklere dur demeye kararlıyız. Onları gün gelecek biz görevlerine iade edeceğiz, bu boynumuzun borcudur. İktidarımızda, hakkı gasp edilenlerin tüm haklarını eksiksiz kendilerine iade edeceğiz.

Hakkı gasp edilenler derken, sadece KHK mağdurlarını değil; haksızlığa, hukuksuzluğa ve adeletsizliğe maruz kalan milyonlarca insanımızın tamamını kastediyorum. İnsanların yıllarca çalışıp gününü doldurduğu halde emekli olamaması bir hak gaspıdır! İktidarımız döneminde EYT’liler haklarını alacaktır!

Gençlerimizin yıllarca dirsek çürüttükten sonra, bir başkasının torpili var diye önlerine geçmesi adaletsizliktir. Saadet Partisi iktidarında; işe alımlar ehliyet ve liyakat esasına göre yapılacaktır. Bir insanın sabahtan akşama kadar çalışıp da açlık ve yoksulluk sınırında bir hayata mahkum edilmesi vicdansızlıktır!

Biz, milyonlarca insanımızın alın terinin hakkını eksiksiz alacağı bir düzeni mutlaka inşa edeceğiz. Bugüne kadar bir gecenin bitip de sabahın olmadığı hiç görülmemiştir. Vatandaşlarımız müsterih olsun; değişimin ve yeni bir başlangıcın şafağındayız!”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz