Kılıçdaroğlu: Benim verilmeyecek hesabım, saraylara gideceğim diye bir çabam yok

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’da Mevlana Türbesini ziyaret ederek Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabri başında dua etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, daha sonra Mevlana Müzesini gezerek incelemelerde bulundu ve yapılan tadilatlar hakkında bilgi aldı.

“Kavgaysa kavga edeceğiz. Mücadeleyse mücadelemizi yapacağız.” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Bütün mücadelem, bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Güneşimiz, suyumuz var. Konya’dan küçük bir ülke olan Hollanda’nın yıllık tarım ihracatı 180 milyar doların üzerinde. Biz niye yapmıyoruz, bize niye yaptırmıyorlar her şeyimiz varken?

İktidardaki siyaset anlayışı bizim çiftçimizin kazanmasını istemiyor. Dışarıda pek çok devlet 85 milyonluk Türkiye’yi biz doyuracağız diye yarışıyor. Bizim bereketli ovalarımız var, çalışkan insanlarımız var. Niye biz kendi kendimizi doyurmuyoruz, dışarıya ihraç etmiyoruz? Bunun önündeki tek engel siyaset kurumudur. Bu siyasetle Türkiye büyüyemez, gelişemez. Zam üzerine zam. Ya Allah aşkına çiftçiden ne istiyorsunuz siz?

Benim verilmeyecek hesabım yoktur. Ben sizden birisiyim, halktan birisiyim. Ben onlar gibi saraylarda yaşamıyorum. Saraylara gideceğim diye bir çabam da yok. Benim evlatlarım öyle parayla pulla oynamıyorlar. Herkes alın teriyle çalışır.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz