Kılıçdaroğlu: Beşli çeteler değil beş binli çeteler de olsa hesap soracağım

0

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale’de Millet Buluşması’nda konuştu. CHP lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu daha sonra, Çanakkale Belediyesi Hizmet Binası açılış kurdelesini kesti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale’de Millet Buluşması’nda konuştu. CHP lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu daha sonra, Çanakkale Belediyesi Hizmet Binası açılış kurdelesini kesti.

“Sana söz Çanakkale, iktidar olacağız. Sana söz Çanakkale, bu ülkeye barışı, huzuru getireceğim.” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Uzun süre yağmurun altında kalmanıza gönlüm izin vermiyor. Gerçek anlamda bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. İşi, aşı getireceğiz. Hiçbir anne evladını okula gönderirken asla düşünmeyecek.

Emekli kardeşlerim, 2015 tarihinden bu yana emeklilere asgari ücret kadar Ramazan ve Kurban Bayramı’nda ikramiye verilsin dedim. Eksik yaptılar. Kurban Bayramı’nda göreceksiniz, ödenmeyen bayram ikramiyesi 15 bin lira hesaplarına yatacak. Bay Kemal’i tanımıyorlar. Bay Kemal söz verdi mi, doğrudan yapar. Emekliye hak ettiği bayram ikramiyesini vereceğiz.

Hiçbir ailede yoksulluk sınırı altında kalmasına izin vermeyeceğim. Her ailenin asgari gelir güvencesi olacak. Gençler, en büyük şikayetinizin torpil olduğunu biliyorum. Devlette liyakati sağlayacağız, sözlü sınavı kaldıracağız, KPSS’de ne aldıysanız atamanızı yapacağız. Aşınız olacak, işiniz olacak. Sizin hayalleriniz Bay Kemal’in hedefi olacak. Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 bin öğretmen ataması yapacağız.

Çanakkale’deyiz, Çanakkale’nin bizim tarihimizde ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve binlerce şehidimiz sayesinde Çanakkale geçilmedi. Çanakkale, Kurtuluş Savaşı’mızın önsözüdür. 1915’te bir tek düşman askeri Çanakkale’yi aşamadı. 3 yıl geçti, tek kurşun atılmadan aynı düşman gemileri Dolmabahçe’de demirlediler. Tek adamın, tek bir insana verilen yetkinin ülkeyi ne hale sürükleyeceğini anlamanız için anlattım. Biz tek adam rejimine karşıyız. Bu ülkenin çıkarları için tek adam rejimine karşıyız. Milli Kurtuluş Savaşı veren ülke bir kişiye teslim edilemez. CHP’nin iki kırmızı çizgisi var; bayrağımız ve vatanımız. Onlar Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdı.

Beşli Çeteler değil Beş binli Çeteler de olsa fakir fukaranın hakkını yiyenden hesap soracağım. Devletin parasını vereceksin, hortumlayacaklar. Bay Kemal seyredecek. Yemezler. Hak neredeyse Bay Kemal de orada olacak. İlk bir hafta içinde siyasi ahlak kanununu Meclis’e getireceğiz. Kim olursa olsun halkın cebine hortum bağlıyorsa, onun hortumunu keseceğim.

Bunu yapanlar asla milliyetçi olamaz, vatansever olamaz. Benim bu millete sözüm var. İktidar olduğumuzda göreceksiniz Süleyman Şah Türbesi’ni vatan toprağına götüreceğiz ve bayrağımızı dikeceğiz.

Dünyada hastanesi olmayan tek ordu bizim ordumuz. Hastanelerini elinden aldılar. Bir ordunun hastanesi yoksa ciddi sorun var demektir. Bir hafta göreceksiniz, GATA’yı açacağız, askeri hastaneleri açacağız. Biz ordumuzun ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Kime hizmet ettiklerini de gayet iyi biliyorum. Ayın 14’ünde bugün işim var diye düşünmeyin. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın ve sahip çıkın. Sandıkların tamamına sahip çıkacağız.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz