Kılıçdaroğlu: Esnaf kuruluşunun başındaki zat 52 bin TL maaş alıyor; esnafın sırtından geçiniyor

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da Çiftçi ve Sulama Birlikleri, Esnaf ve Meslek Odaları, STK temsilcileri ile bir araya geldi. 24 Haziran’da seçime gidileceğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, herkesin sorumluluğu bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

“YÖK belasından bu ülkeyi kurtaracağız. Çünkü YÖK, 12 Eylül darbe kurumudur. Toprak Mahsulleri Ofisi, FİSKOBİRLİK çiftçiyi korumak için kurulmuştur. Çiftçiyi tefeciyi teslim etmemek için kurulmuştur. Toprak Mahsülleri’nde duvarlarda ‘ofis çiftçinin kara gün dostudur’ yazılıydı, sildiler onları. Biz üreten bir Türkiye oluşturmak istiyoruz. Ziyaret mühendislerini, teknikerlerini, veterinerleri işe alacağız, köylere göndereceğiz, toprakları tahlil etsinler ne yetişir bu topraklarda ona baksınlar. Bu çocuklar boşuna mı okudu, işe alacağız.

Doları düşürebilirsek, mazotu çiftçiye 3 liradan daha da ucuza verebiliriz. Ayda Bağkurluya 621 lira veriyorlar. Sen geçin o parayla da göreyim. Vekiller, Bakanlar biz geçinemiyoruz diyorlar. Eee vatandaş nasıl geçinsin? Esnaf kuruluşunun başındaki zat 52 bin TL maaş alıyor. Esnafın sırtından geçiniyor. Milletvekilliğinin 3-4 katı maaş alıyor, alsın da vekil aylığı kadar alsın. Bir hükümet kendi çiftçisiyle mücadele edebilir mi? Çiftçinin de uyanması ve artık gerçeği görmesi lazım.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz