Kılıçdaroğlu: Benim birinci ricam hükümetten ‘Sen, ben kavgamızı’ unutalım..

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kaynaşlı ilçesinde tedavi görmekte olan İlçe Başkanı Mehmet Çakal’ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Daha sonra Kılıçdaroğlu, Düzce’de işadamları ve esnafla toplantı yaptı. Toplantı basına kapalı gerçekleşti.

Düzce’deki toplantının ardından Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu Köyü’ne giden Kılıçdaroğlu, fındık üreticisi köylülerle sohbet etti. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Eğer dünyada 1 numaraysak, yani fındık konusunda söylenecek ilk sözü Türkiye söylüyorsa fındık fiyatını da önce Türkiye açıklaması lazım. Geçen yıl 13 liraydı. Şimdi fiyat 8 liraya kadar düştü. Eğer 1 kilo fındığın maliyeti 7 liraysa ve bugün fiyat 8 liraya düştüyse o fındık üreticisini ranta teslim etmek demektir. Fındık üreticisini ölüme terk etmektir. Size sözüm söz. Sizin sorunlarınızın takipçisi olacağım. Her aşamada ben de olacağım, parlamentoda milletvekili arkadaşlarım da olacak.

Tek gelir kaynağı. Onunla geçimini sağlıyor, onunla çocuğunu okutuyor. Onunla da sosyal güvencesini sağlıyor. Dolayısıyla bu bir nimettir ve bu nimetin hakkının verilmesi gerekir. Siz nasıl bu işin takipçisiyseniz ben de bu işin takipçisi olacağım. Benim birinci ricam hükümetten; Sen, ben kavgamızı unutalım. Vatandaşın derdi var. Buradaki vatandaşın derdi, ’Bu fındığa kaç lira fiyat vereceksin bir an önce açıkla, beni kurda kuşa teslim etme.’ Sizin kurda kuşa teslim edilmemeniz lazım. Çoluğunuz var çocuğunuz var. Kimseye muhtaç edilmemeniz gerekiyor. Alın teriyle üretiyorsunuz alın teriyle kazanıyorsunuz.”

Öte yandan Kılıçdaroğlu, Anafartalar Zaferi’nin 102. yılı sebebiyle sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından “Anafartalar Zaferi’nin 102. yılında, bu zaferi kazanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla anıyorum.” mesjını paylaştı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz