Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Aslında diyor ki muhalefet bu kadar güçlü olmasaydı benim çalıntı sınavlar umurumda olmaz

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün görevinden alınmasına ilişkin “Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı çünkü biz durumu gördük” şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından yazan Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti: “Erdoğan iptal edilen KPSS ile ilgili ‘biz orada boşta bulunsak bunu seçime kadar satacaklardı’ demiş. Aslında diyor ki, muhalefet bu kadar güçlü olmasaydı, benim çalıntı sınavlar umurumda olmaz. Ama işte seçim kapıda, ben de umursuyor gibi yapıyorum. Gençler görün ve duyun; bu adam böyle biri, zihni böyle çalışıyor. Bunda ne hak var ne hukuk; ne haram var ne helal… Hiçbir şey yok. Sadece büyük bir boşluk.”

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Aileleri ile doğum günü vesilesi ile İstanbul’da bir araya gelerek Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman’ın kızı Vera, Gezi tutuklusu Mine Özerden’in annesi Halide Özerden ve Gezi tutuklusu Çiğdem Mater’in doğum gününü kutladı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Sevgili Vera yanımda oturduğu için son derece mutluyum. Büyük bir aile olduğumuzdan söz ettik. Aslında bizi bir aile yapan bizim düşüncelerimiz, özgürlüğe duyduğumuz özlem; çocuklarımızın daha güzel bir ortamda büyümesi, hepimizin huzur içinde yaşaması… Bu hedef mutlaka gerçekleşmek zorunda. Gerçekleştirmenin yolu da ortaklaşmadan geçiyor. Düşüncelerimizi güçlü bir şekilde ifade etmekten geçiyor. Bu düşünceleri ifade etmenin bir bedeli var. O bedeli ödeyenler şu anda içeride; bir kısmı içeride, bir kısmı dışarıda. Ne olursa olsun, içeride olanlar bu bedelin onurlu kişileri.

Tarih onları unutmayacaktır. Bizler onları unutmayacağız. Belki hepimiz unutulacağız, ama içeride olanlar hiç unutulmayacak. Çünkü onların ödediği bedel, daha ağır bir bedel. Belki ileride Vera, anılarını anlatırken büyüdüğünde, belki büyük bir kısmımız hayatta olmayacağız. Ama Vera anlatacak. Babalarının, annelerinin hangi bedelleri ödediğini anlatacak. Umarım içeridekiler dışarı çıktığında yine beraber oluruz, birlikte oluruz; bu kez onların içerideki hapishanedeki dinlemiş oluruz. Emin olun gülerek, büyük bir zevkle o anıları anlatacaklardır. Çünkü ödedikleri bedel, kendilerinin bedeli değil, topluma karşı yüklendikleri sorumluluğun bedelidir.

Adaletin tecelli etmesi gerektiğini söylediniz. İnsanoğlunun yaşamı adaleti aramakla geçmiştir, aslında. Adaleti, bundan sonra da arayacağız. Vera’nın kuşağı, ondan sonraki kuşak da arayacaktır. Çünkü haksızlıkların olduğu yerde, mutlaka adalet arayışı da bir şekliyle vardır. Adaleti sağlamak için mücadele edeceğiz ama bu mücadele sıradan bir mücadele değil. İnsanlığın mücadelesi, köklü bir mücadele. Bu mücadelede önemli aşamaları aştığımızı düşünüyorum. Doğum gününüz kutlu olsun. Daha mutlu, huzurlu günlerde içeridekilerin de aramızda olduğu günlerde umarım daha keyifli bir ortamda, hep birlikte oluruz. Kararlıyım, beyefendiyi kesinlikle emekli edeceğim.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz