Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Saray hayatı sana iyi gelmiyor

0

“Son günlerde yaşananlar, muhalefetin Türkiye gibi, Türkiye’nin bekası, huzuru, esenliği, refahı gibi bir derdinin olmadığını göstermiştir.” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cevap verdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti: “Erdoğan, ‘Muhalefetin Türkiye bekası, refahı derdi yok’ demiş. Erdoğan, sen ülkenin mahallelerini satmış birisin. Beka kim, sen kim! Emperyalistler oturdukları yerden demografimizi değiştirdiler. O sattığın mahallelere in, orada görürsün refahı. Saray hayatı sana iyi gelmiyor.”

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 27 Mayıs Darbesi’nin ardından 17 Eylül 1961 günü idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes, eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan için sosyal medya hesabından bir anma mesajı yayınladı. Kılıçdaroğlu’nun mesajın şöyle:

“Darbeler ve siyasi idamlar, ülkemizin demokrasisinde onarılması güç yaralar açmıştır. Yaşanan acılardan ders almak, demokrasiyi sarsılmaz bir biçimde inşa etmek zorundayız. Vefat yıl dönümlerinde, Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle anıyorum.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz