Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul seçimine ilişkin açıklama.. Türkiye süratle gerçek gündemine dönmelidir

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Her şey çok güzel olacak demiştik ve her şey çok güzel oldu.” ifadesini kullandı.

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonuçlarını parti genel merkezindeki makamında takip eden Kılıçdaroğlu, resmi olmayan ilk sonuçlara ilişkin Twitter’dan açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Her şey çok güzel olacak demiştik ve her şey çok güzel oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

“Bu ülkenin insanı baskıdan yana değil demokrasiden yana tercihini koydu, demokrasiyi şahlandırdı.” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Bize destek veren AK Parti’li, ülkücü, MHP’li, HDP’li, Saadet’li kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Bu saatten sonra Türkiye süratle gerçek gündemine dönmelidir. Herkesi kucaklayacağız, bizi eleştirenleri de. Hiç kimseye ama hiç kimseye kin beslemeyeceğiz, öfke beslemeyeceğiz.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etti. Milletin 6 Mayıs’ta YSK eliyle yapılan sandık darbesine olgunlukla ve kararlı bir cevap verdiğini dile getiren Akşener, tarihin buna benzer derslerle dolu olduğuna dikkat çekti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Milletimizin iradesi tecelli etmiştir. Bize düşen bu karara saygı duymaktır. Bu sebeple İstanbul seçimlerinin milletimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyor, sandıktan çıkan sonucun 82 milyonun kardeşliğinin pekişmesine vesile olmasını diliyorum.”

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar da “Aziz İstanbullu hemşehrilerimiz, Büyük bir olgunluk ve katılımla seçimi gerçekleştirdik. Hepinize en kalbi şükran ve teşekkürlerimi arz ederim. İBB Başkanlığını kazanan Sy Ekrem İmamoğlu Bey’e yapacağı hayırlı işlerinde başarılar dilerim. Hemşehrilerimi hürmetle selamlıyorum.” dedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz